Son Dakika

Trendyol Hızlı Market, Getir, Hepsiexpress ve Yemeksepeti Banabi çalışıyor mu?

A A

30.11.2021 - 14:18 Son Güncelleme:

Motokuryeler ile ilgili İstanbul Valiliği tarafından alınan karar sonrasında evlere yemek ve market siparişi teslimatı yapan firmaların çalışma durumları merak konusu oldu. Peki, bugün Trendyol hızlı market, Getir, Hepsiexpress ve Yemeksepeti Banabi çalışıyor mu?

Trendyol Hızlı Market, Getir, Hepsiexpress ve Yemeksepeti Banabi çalışıyor mu?

İstanbul’da dün olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok çatı kullanılamaz hale gelmiş ve 4 can kaybı yaşanmıştı. Trafik güvenliğini de tehlikeye atan görüntülerin ortaya çıktığı pazartesi günü sonrasında peş peşe tedbir kararları geldi.

Trendyol hızlı market, Getir, Hepsiexpress ve Yemeksepeti Banabi çalışıyor mu?

Alınan tedbirler kapsamında motokuryelerin 30 Kasım 2021 Salı günü saat 18:00’e kadar trafikte olmaları yasaklanmıştı. Bu nedenle Trendyol hızlı market, Getir, Hepsiexpress ve Yemeksepeti Banabi gibi firmaların motokuryelerle teslimatı 18:00’e kadar yapılamayacak.

Hepsiexxpress’in büyük arabaları ise randevulu şekilde market teslimatı sağlıyor.

Yapılan açıklamada “Bugün (29 Kasım) saat 23.00’den yarın (30 Kasım) saat 18.00’e kadar; başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyecektir.” denilmişti.