yaşam

Türkiye'den şaşırtan manzaralar

  1. Yaşam

Türkiye'den şaşırtan manzaralar

Türkiye'de bazı vatandaşlar sosyal medya paylaşımlarıyla şaşırtmaya devam ediyor. İşte hem sosyal medyada olan paylaşımlardan hem de medyaya yansıyan karelerle Türkiye'de şaşırtan manzaralar.Ankara'nın Yenimahalle Belediyesi'nin Batıkent'te hizmete sunduğu Vosvos Parkı, vosvos sever çiftin nikah törenine tanıklık etti.

Vosvoscuların uğrak noktası olan pakta, vosvos hayranı Sevgi Albostan ve Galip Arslan çiftinin nikahını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar kıydı.

Ankara Volkswagen Fun Club Başkan Yardımcısı olan damat Arslan'ı vosvoscu arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Renkli konvoylarıyla Vosvos Parkı'na gelen vosvos severler, çiftin nikah heyecanına ortak oldu. Mutluluklar dileyerek çiftin nikahını kıyan Yaşar, “Bu evliliğin mutlu ve bir ömür sürmesi sizlere bağlı. Kusur aramak yerine birbirinizin eksikliklerini tamamlarsanız, acıyı, tatlıyı paylaşırsanız tıpkı bugünkü gibi mutluluğunuz ömür boyu sürer diyerek, evlilik cüzdanını geline verdi.

Ankara Volkswagen Fun Club Başkan Yardımcısı olan damat Arslan'ı vosvoscu arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Renkli konvoylarıyla Vosvos Parkı'na gelen vosvos severler, çiftin nikah heyecanına ortak oldu.

Mutluluklar dileyerek çiftin nikahını kıyan Yaşar, “Bu evliliğin mutlu ve bir ömür sürmesi sizlere bağlı. Kusur aramak yerine birbirinizin eksikliklerini tamamlarsanız, acıyı, tatlıyı paylaşırsanız tıpkı bugünkü gibi mutluluğunuz ömür boyu sürer diyerek, evlilik cüzdanını geline verdi.

Eskişehir’de Ömer Karadağ isimli genç, kız arkadaşı Sevda Özkömürcü’ye arkadaşlarıyla birlikte Porsuk Çayı üzerinde sürpriz evlenme teklifi gerçekleştirdi.

Porsuk Çayı üzerinde gondol ile tur atan Ömer Karadağ ve Sevda Özkömürcü çiftinin mutluluğa ilk adımına Eskişehir halkı tanık oldu. Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığında Maliye Uzmanı olarak görev yapan Ömer Karadağ, yaklaşık 2,5 yıldır birlikte olduğu Seda Özkömürcü'ye sürpriz evlenme teklifi gerçekleştirdi. Yapılan evlenme teklifi hazırlığından habersiz Özkömürcü, sevgilisi ve arkadaşları tarafından yapılan sürpriz evlenme teklifi karşında adeta şoke oldu.

10 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Gondol turu esnasında Karadağ'ın arkadaşları tarafından Porsuk Çayı üzerinde bulunan köprüye ‘Siyah desem, beyaz der misin? Garamelim benimle evlenir misin?’ yazılı pankartını açtı. Erkek arkadaşının yaptığı evlenme teklifi karşında Özkömürcü önce neye uğradığını şaşırdı. Daha sonra Eskişehir halkının şahit olduğu duygusal dakikalar karşısında gondol içerisinde ayağa kalkan Seda Özkömürcü, “Evet” cevabını verdi. Karadağ ve Özkömürcü çifti, alkışlar arasında birbirlerine sarılarak, duygu dolu anlar yaşadı.

11 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
27 yaşındaki Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığında Maliye Uzmanı olarak görev yapan ve fanatik Beşiktaşlı Ömer Karadağ, duygularını dile getirerek, “En mutlu olduğum gün bugün. Aşkım 'Evet' dediği için de daha çok mutluyum. Açıkçası sadece benim fikrim değildi. Arkadaşımla beraber düşünüp karar verdik. Girdiğimiz maliye sınavlarında tanıştık. 27 aydır devam ediyoruz. Ankara’da bulunan Çankaya Lisesi'nde tanıştık. Sevince her şey oluyor. Aşkımı çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

12 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Büyük bir sürprizle karşılaştığını ifade eden 27 yaşındaki Sevda Özkömürcü ise, böyle bir sürpriz beklemediğini, çok mutlu olduğunu ve aşkını kelimelerle ifade edemeyeceğini anlatarak, “27 ay önce tanıştık. Biz ortak sınavlara çok giriyorduk. Bir keresinde denk geldik. Önceden zaten arkadaşlığımız vardı. Sınavda da denk gelince yılların dostluğunu konuşalım dedik. Biraz uzağız aramızda mesafeler var ama görüşmemize engel değil. Ayda bir görüşüyoruz. Ben Kırıkkaleliyim ve orada yaşıyorum. Halen sınavlara hazırlanıyorum. Bu şartlar altında halen işe giremedim yani. Aşk tarif edilebilir mi bilmiyorum. Dünyadaki cennet gibi tanımlayabilirim” diye ifade etti.

13 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Öte yandan Karadağ'ın arkadaşı ve aynı iş yerinde çalıştığı Mehmet Ali Kaplan ise, yapılan teklif öncesini anlatarak, “Ömer bana evlenme teklifinde bulunacağını söyledi. Beraber düşündük. Ben balık burcuyum biraz romantik bir erkeğim. Aklımda böyle bir fikir vardı ama bana uygulamak nasip olmadı. Bu düşüncemi Ömer’e söyledim. O da değerlendirdi. Yapmaya karar verdik. Şu ana kadar gördüğüm en güzel çiftler arasında Ömer-Sevda çifti” şeklinde konuşarak, mutlu çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Beyoğlu'nun duygusal 'ayı'sı

14 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Beyoğlu'nun farklı mekanlarında, 33 yıldır korumalık yapan 52 yaşındaki Orhan Kocataş, kendisine takılan "ayı" lakabının ve iri görüntüsünün aksine, duygusal ve sanatçı bir kişiliğe sahip.

Şiir yazan, hatta işi gereği zaman zaman hırpalamak zorunda kaldığı kişilerin arkasından pişmanlık duyup ağlayan Kocataş, AA muhabirine, hayatını ve işi sırasında yaşadıklarını anlattı. Kasımpaşa'da Roman bir ailenin yanında büyüdüğünü, gerçek anne ve babasını 14 yaşında bulduğunu dile getiren Kocataş, sonradan bulduğu ailesine büyük bir sevgiyle bağlandığını ifade etti.

15 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Kocataş, babasını kaybettiğinde çok üzüldüğünü ve vücuduna onun fotoğrafını dövme yaptırdığını söyledi.
Babasından kalan tespihi sakladığını belirten Kocataş, "Babam Tarlabaşı'nın son kabadayılarındanmış. Benim rol modelim. Onu çok seviyordum. Hastalandığında Allah'a 'Ömrümü alıp ona ver' diye dua ediyordum." dedi. Annesi Gülhanım Soysal'la yaşadığını ve ondan ayrılmayı hiç düşünmediğini ifade eden Kocataş, annesine olan sevgisini "Annem benim bir tanedir. Ben onun ayaklarını da yıkarım, yemeğini de veririm. Ömrümün son nefesine kadar ben anamla beraberim." şeklinde dile getirdi.Kocataş, tesadüfen korumalık yapmaya başladığını söyledi.
Liseye giderken bir gün ağabeyinin müdürlük yaptığı öğlence mekanını ziyaret ettiğini belirten Kocataş, "İşi olduğu için 10 dakikalığına kapıda durmamı söyledi. O dönemler ele avuca sığmayan biri olarak geçtim kapıya. Kapıda bir olay oldu.

Mevzuyu anlamadan bir kişiye pata küte girdim. Diğer iki kişi arkasına bakmadan kaçtı. O anda mekanın sahibi benim orada çalışmamı istedi. Korumalığa ilk böyle başladım." diye konuştu. Kocataş, çok duygusal bir insan olduğunu ifade ederek, "Çok patavatsızca dövdüğüm insanlar oldu ama hepsinin arkasından ağladım. Gizli bir yerde durdum, hüngür hüngür ağladım. Yaptığımdan son derece pişman oldum. Aşırı duygusal bir insan olduğum için 'Niye vurdum, niye canını yaktım karşımdaki insanın' diye pişmanlık duyuyorum." şeklinde konuştu.Hayatını anlatan bir kitap yazdığını ifade eden Kocataş, "Zaman zaman duygularımı mısralara döküyorum. Şiirlerim birkaç dergide yayımlandı." dedi. Kocataş, "ayı" lakabının doğduğu Kasımpaşa'da arkadaşlarıyla tutuştuğu bir iddianın sonucu kendisine takıldığını anlattı. Kasımpaşa'da eskiden ayı oynatıldığını belirten Kocataş, "Arkadaşlarla iddiaya girdik. Bir kasa kolasına sırtımı ayıya çiğnettim. Orada rahmetli Hasan amca bana 'Maşallah ayı gibi bir adamsın' dedi. Böylelikle 'ayı' ismi bende lakap olarak kaldı." ifadelerini kullandı.

Buz'da balık avında ilginç yöntem

17 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Bayburt’ta Çoruh Nehri'nde balık avlayan vatandaşlar ilginç bir yönteme başvurdu. Buz tabakasının üzerine çıkan 3 kişi, buzu adeta bir sal gibi kullanarak nehirden karşıya geçti. Bayburt merkeze bağlı Karşıgeçit Köyünde vatandaşlar, balık avlamak için tehlikeli ve bir o kadar da ilginç bir yöntem kullandı. Köylerinin hemen yanından geçen Çoruh Nehri’nden balık tutmaya giden Fatih ve oğlu Yusuf Bayraktar ile Selami Yıldız, bulundukları alanda balık kalmayınca karşıya geçmeye karar verdi. Eksi 15 derecede buz tutan nehirde balık tutmak isteyen 3 kişi, karşıya geçmek için sal veya tekneye ihtiyaç olunca buzu bulunduğu yerden baltayla ayırarak üstüne çıktı ve adeta sal gibi kullandı.
Nehrin kıyısında videoyu çekenlerin de zaman zaman 'düşmeyin dikkat edin' diye uyardığı balıkçılar, ilgi odağı oldu. Buzu sal gibi kullanan 3 kişi, karşıdan karşıya geçmeyi başardı.

Bodrum katında mantar yetiştiriyor

18 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Çorum'un Sungurlu ilçesi Turan Mahallesi Muhtarı Galip Özkan, evinin Bodrum katında kültür mantar yetiştiriciliğine başladı.

19 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Daha öncede mantar yetiştirdiğini belirten Turan Mahallesi Muhtarı Galip Özkan, bir süreliğine ara verdiğini şimdi ise bodrum katında mantarların yetişmesi için gerekli ortamı oluşturduğunu söyledi.

20 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar

Kirli hava ve mantar sporlarının dışarı atılması için fanlı hava tahliye borusu yaptığını söyleyen Galip Özkan, daha sonra mantar tohumlarını özel paketlerdeki torf çeşidi toprağın içine yerleştirdiklerini anlattı.

21 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Sobayla ortamın ısısını, nem makinesiyle de nemini sağladıklarına işaret eden Özkan, "Yetiştirdiğimiz mantarları ilçemiz de kurulan pazarlarda ve isteyen vatandaşlarımıza satıyoruz. Satış konusunda sorun yaşamıyoruz" diye konuştu. Mantar yetiştiriciliğini severek yaptığını ifade eden Özkan, burada günlük 250 kilogram mantar elde etmeyi hedeflediğini belirtti. Bu işin zor kısmı toplama olduğunu söyleyen Özkan, yetiştirdiği mantarları toplayacak eleman bulamadığından yakındı. Mantar yetiştiriciliğini herkese öğretmek için Halk Eğitim Merkezine kurs vermek için başvurduğunu söyleyen Özkan, kendisinin bu alanda kurs verebilmesi için Usta Eğitici Belgesinin olması gerektiğini söyledi.

Oğullarını sıraladı sosyal medya sallandı

22 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Sosyal medyada yayılan bu fotoğraf karesinin bir Fenerbahçeli bir babanın çocuklarıyla çekildiği bir kare olduğu iddia ediliyor.

Evlenmeden önce ilginç gelenek

23 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir damada yapılan eziyetler izleyenleri şaşırttı. Damadın arkadaşları, tıraş olmak için gelen damadın kafasında yumurta kırıp içkiyle yıkadı. Damat ve sağdıcı, un, yumurta ve alkole bulanmış halde göbek attı.

24 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Ezine'de dünya evine girmeye hazırlanan Halil Uslu, damat tıraşı için sokakta kurulan berber koltuğuna oturdu. Ancak damadın başına tıraştan başka her şey geldi.

25 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Arkadaşları damadın kafasında çiğ yumurta kırdı, şişe şişe içkiyi başından aşağı döküp una buladı. Üstelik her seferinde damadı temizleyip bu işlemi tekrar tekrar uyguladılar. Daha sonra ise damada şalvar giydirip başını bağladılar.

26 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Eziyet bununla da kalmadı. Damat ve sağdıcı, bu halde sokak ortasında davul zurna eşliğinde göbek attı. İlginç damat tıraşı izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.

Kapısız yolculuk

27 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Adana'da kapısı çıkarılan otomobille yolculuk yapan bir sürücü, kendisini tehlikeye atıp trafikte görenleri şaşırttı.

28 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Merkez Seyhan İlçesi Kıyıboyu Caddesi üzerinde genç yönetimindeki, bir sürücü kapısı olmayan otomobilin yolda hareket halinde olduğunu gören diğer sürücüler şaşırdı.

29 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Otomobilinin kapısı olmadan uzun süre yolculuk yapan sürücü, görüntülediğini fark edince ara sokaklara girerek gözden kayboldu.

Para yerine iphone taktılar

30 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Nevşehir'de telefon ticareti yapan 27 yaşındaki Osman Güneş'e düğününde arkadaşları, 10 adet iphone telefon taktı.

31 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Arkadaşlarının kendi aralarında 'iphone Osman' dediği cep telefonu ticareti yapan Osman Güneş ile nişanlısı Gülnur Ekici'ın düğünü Nevşehir'in Gülşehir İlçesi'ne bağlı Tuzköy Köyü'nde yapıldı.

32 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Düğüne gelen arkadaşları damada altın ya da para yerine iphone telefon taktı. Damada takılan iphone telefon sayısının 10'u bulması herkesi şaşırttı.

33 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Damat Güneş arkadaşlarının takı olarak iphone telefon takmalarının kendisi için sürpriz olduğunu söylerken, gelin Gülnur Güneş de ''Çok şaşırdık, böyle bir şey beklemiyorduk. Herkese teşekkür ederiz, eşimin lakabına uygun bir tören oldu'' dedi.

İtfaiye aracını gelin arabası yaptı

34 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde itfaiye eri olarak görev yapan 28 yaşındaki Murat Yılmaz, düğününde itfaiye aracını, gelin arabası yaptı.

35 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu İtfaiye Amirliğinde görevli Murat Yılmaz (28), itfaiye aracını gelin arabası yaptı.

36 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
İtfaiye aracını süsleyen Murat Yılmaz ve Cennet Kılıç (23) çifti, kendisine eşlik eden diğer araçlarla konvoy halinde ilçenin cadde ve sokaklarından geçti. Bu araçla düğün salonuna gelen çifti, mesai arkadaşları yalnız bırakmadı. Gelin arabası düğün salonundaki davetlilerin de ilgisini çekti.

37 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Düğünlerinde güzel bir anı olarak iz bırakmak istediklerini belirten Murat Yılmaz, ”Mesleğim gereği neredeyse tüm mesaim itfaiye aracında geçiyor ve bu benim bir parçam oldu. Ömrümün sonuna kadar beraber olacağım bir kişi unutulmaz bir an yaşamak için aklıma böyle bir uygulama geldi. Mesleğimi düğünüme yansıtarak güzel anıya imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yol üzerinde ev

38 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Rize'nin Çayeli İlçesi Karaağaç Köyü'nde yaşayan Mehmet Demir (65), köylerine gelen ana yoldan 70 metre aşağıda olan evine kış aylarında ulaşım zorluğu yaşadığı için çareyi köy yolunun üzerine ev yapmakla buldu. Geçtiğimiz aylarda yağan kar yağışı sonrası evinden çıkmaya zorlanan Mehmet Demir, kış aylarının zorluğunu çekmemek için yol üzerinde ev yapmaya başladı.

39 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Başka yerlerde arazisinin olduğunu ancak köylerine gelen yola yakın olmadığı için böyle bir şeyi yaptığını açıklayan Demir "Şuandaki evim köyümüze gelen yoldan 70 metre aşağıda. Kış aylarında yola çıkmak çok zor oluyor. Onun için yol kenarına yakın bir ev yapmayı tercih ettim. Geçtiğimiz kış ayında ana yola çıkmak için 6 saat mücadele verdim. Yol içerisinde inşaata başladık, buradan köyümüze gelen geçen ile görüşüp konuşacağız'' dedi.

40 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Adana'nın Yüreğir ilçesinde kahvehane işletmeciliği yapan Necmettin Afşin (51) geçen oğlu Orhan Afşin'i (24) evlendirdi. Afşin, altı kahvehane olan 2 katlı evinin bulunduğu sokağın karşı tarafına da oğluna iki katlı ev yaptırdı.

41 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Baba ile oğlun evini ortadan geçen sokak ayırıyordu. Evleri ayrı olsa da sürekli birbirlerine gidip gelen aileler, hem inip çıkmanın yorucu olması, hem de evin altında kahvehane bulunması nedeniyle soruna çözüm aradı. Necmettin Afşin'in aklına evden eve üst geçit yapmak fikri geldi. Hemen ustalarla görüşen baba Afşin, fikrini hayata geçirmeye başladı.

Yakıtı biten sürücünün dostu

42 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde otomobil tamirciliği yapan Emin Kırbaş, yakıtı biten araç sürücülerine ilginç bir yöntemle destek veriyor.

43 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Motosikletinin direksiyon başına geçen Kırbaş, yolda kalan araçları ayağıyla iterek akaryakıt istasyonuna kadar götürüyor.

44 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Yakıt yüzünden yolda kalan ve kendisinden yardım isteyen araç sürücülerinin imdadına yetişen Emin Kırbaş, yolda kalan araca ayağını dayayıp, akaryakıt istasyonuna iterek götürüyor.

Yol çizgisine tehlikeli bakış

45 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
İskenderun-Arsuz karayolunda yol çizgilerini boyayan ekip, boyaların kurumasının ardından önlem olarak koydukları konileri ilginç bir yöntemle topladı

Şoförün camı kırılırsa...

46 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Aracının ön camı kırılan sürücü, yolu görebilmek için trafikte kafasını yan camdan çıkardı

Hasta buzağıyı bagajda taşıdı

47 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Hastalanan buzağıyı arabasının bagajında veterinere getiren bir çiftçi görenleri şaşkına çevirdi.

48 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Samsun'da komyonet ile yeni aldıkları koltuk takımını taşıyan kişiler kamyonette koltuk takımına oturarak gitmeyi tercih ettiler

49 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Ankara Dikmen Caddesi'nde hurdaya dönen aracı ile seyreden bir otomobil görenleri hayrete düşürdü

50 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Karıştığı bir kaza sonrası kırılan camını naylonla kapatıp açtığı delikle önünü görmeye çalışan bir sürücü objektiflere böyle yansıdı.

51 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Mersin'de tüp kamyonunda taşınan tarım işçileri görenleri hayrete düşürüyor

52 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Artvin'de bir sürücü 1974 model Murat 124 marka otomobilinin bagajını ve üstünü kışın kullanacağı odun ile doldurarak yoluna devam etti

53 / 53
Türkiye'den şaşırtan manzaralar
Topladıkları pamuk saplarını traktör ile taşıyan kadınlar ilginç görüntü oluşturdu.
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS