Çilek böcek deneyi gündem oldu! Tuzlu su çilek testi nasıl yapılır?

Çilek böcek deneyi gündem oldu! Tuzlu su çilek testi nasıl yapılır?

Birçok kişinin severek tükettiği çilek böcek iddiaları sonrasında sosyal medyanın gündemine oturdu. Tuzlu su ile yapılan çilek deneyi sonrası ortaya çıkan görüntüler herkesi şaşırttı. Peki, tuzlu su çilek deneyi sonrası böcek iddiaları doğru mu?

Çilek tüketenlerin yakından ilgilendiren bir gelişme sosyal medyada gündem oldu. Paylaşılan videolarda tuzlu su içerisine atılan çileğin içerisinden böceklerin çıktığı görülüyor. Dış yüzeyi çok fazla yumuşak olan çileklerin iç kısmında, dış yüzeyi sağlam görünenlerin ise yapraklarının olduğu bölümde küçük böceklerin yer aldığı videolar birçok kişi tarafından paylaşıldı.

Videolara inanmayan bir başka grup ise çilek deneyi sonrası farklı görüntüler paylaşarak olayı gerçekçi bulmadıklarını ifade ettiler. Peki, bu deney nasıl yapılıyor?

ÇİLEKTE BÖCEK KONTROLÜ İÇİN TUZLU SU DENEYİ NASIL YAPILIR?

Evde bu testi gerçekleştirmek oldukça basit. İlk olarak derin bir kaba bolca su ekleyin, daha sonra aldığınız çilekleri kabın içine boşaltın. Bir tatlı kaşığı kadar tuzu suya ekleyerek karıştırın. Videolarda yer aldığı gibi çileğin içerisinde küçük böcekler olduğu takdirde su yüzeyine çıkacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS