Ünlü saç tasarımcısı Samet Zili, 2021 saç modasını Londra’dan yorumladı

Ünlü saç tasarımcısı Samet Zili, 2021 saç modasını Londra’dan yorumladı

Ünlü saç tasarımcısı Samet Zili, Covid-19 pandemisi ile birlikte değişen 2021 saç trendleri hakkında bilgiler verdi. 

Samet Zili yaptığı açıklamada; Covid-19 salgını sebebiyle kadınların daha çok evde vakit geçirmeye başladığını, evde geçirdiği zaman boyunca saçından makyajına kadar daha sade bir görünüm tercih ettiğini ve artık ev içinde de uygulanabilecek basit saç modelleri, doğal görünümlü makyaj stillerinin revaçta olduğunu belirtti. 

“SAMET ZİLİ’ DEN SAÇ MODASINA YÖN VEREN ÖNERİLER” 

2021 yılında kadınları çeşitli saç stilleri bekliyor olacak. 2021 yılında sıkça göreceğimiz ve sezonun en iddialı saç stili önerisi çene hizasına kadar gelen bob kesim olarak bilinen küt saçlar olacak. Pek çok model tarafından da tercih edilen bir saç kesimi olan bob kesim kullanışı ve bakımı çok kolay olan bir saç stili. Özellikle evde saçlarına bakım yapmaya vakit bulamayan kadınlar bu yıl bob kesimi tercih edecek. 

2021 yılında trend listesinde olacak bir diğer saç stili, orta uzunluktaki salaş küt kesimler olacak. Küt saç kesimi, saç bakımına zaman bulamayan ve özellikle pandemi yasakları sebebiyle evden çıkmamayı tercih eden kadınlar için kurtarıcı bir stil olacak. Ayrıca zahmetsiz bir güzellik imkanı sunan küt kesimler ile kadınlar çok daha cool ve çok daha modern görünecek.

“Karamel Balyaj bu yıl doğal bir görünüm isteyen kadınların tercihi”

2021 yılında popülerliğini daha da arttıracak bu saç stil ile birlikte kadınlar doğal görünümünü bozmadan daha ışıltılı saçlarla boy gösterecek. Özellikle salgın döneminde dip boya tercihinden çok saç aralarında uygulanabilen balyaj modellerinin daha kullanışlı olduğunu belirten Samet Zili, pandemi döneminde kalabalık güzellik merkezlerine gitmeye tereddüt eden kadınlar için bu stili öneriyor. 

“Düz saçlar bu yıl demode”

Ünlü saç tasarımcısı Samet Zili bu yıl düz saçların demode olduğunu 2021 de dağınık, kıvırcık ve kabarık saç stillerinin kadınlar tarafından sıkça tercih edilen modeller arasında yer alacağını vurguluyor.

Aksesuarlar saçınıza renk katacak

Saçların daha güzel görünmesini sağlayacak ve stil tamamlayacak olan saç aksesuarları bu yıl çok moda olacak. Farklı saç modellerine uygun tercih edilebilecek saç aksesuarları kadınların saçını daha estetik gösterecek. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS