Ünlü YouTuber Çağdaş Işıl’ a Göre Pandemi Döneminde İnternetten Pasif Gelir Elde Etmenin En İyi Yolu: Canlı Yayın Platformları

Ünlü YouTuber Çağdaş Işıl’ a Göre Pandemi Döneminde İnternetten Pasif Gelir Elde Etmenin En İyi Yolu: Canlı Yayın Platformları

Sadece ülkemizi değil aynı zamanda bütün dünyayı etkisi altına alan Pandemi döneminde insanlar gelir elde etmekte sıkıntı yaşamaya başladı. Bu dönemde kazanalar öngörüsü yüksek olan dijital okuryazarlar oldu. Ünlü YouTuber Çağdaş Işıl’ a göre de pandemi döneminde internetten pasif gelir elde etmenin en iyi yolu canlı yayın platformları olarak öne çıkıyor.

Hal böyle olunca YouTube için içerik üreten ve kanal sahibi olanlar artım canlı yayın platformları kuruyor ve bu alanda pasif gelir elde etmeye başlıyor. Canlı yayınların konusu ve içeriği de bu elde edilecek gelirin miktarını belirliyor. Öyle ki kalitesiz bir canlı yayın platformu 1 birim kazanç sağlıyorsa kaliteli olan platformlar bunu 100 katı ve ya 1000 katına kadar gelirlerini artırabiliyorlar.

“İnternetten pasif gelir elde etmek isteyen canlı yayın platformları ve bu platformlarda işlenecek konular ilgi çekici olmalı kaliteli içeriklerle desteklenmelidir. Aksi takdirde arzu edilen gelir miktarına ulaşmak çok uzun zaman alabilir.” Diyen Çağdaş Işıl, bu alandaki geliri katlamak için gerekli olan kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Eğer İşten Çıkarıldıysanız Evde İçerik Üreterek Pasif Gelir Elde Edebilirsiniz

Pandemiden sonra işinden olanlar ve ya evden yarı zamanlı çalışanlar için canlı yayın platformlarına içerik üretebileceğini ve bu içeriklerle oldukça güzel gelirler elde edebileceğini de savunan Çağdaş Işıl Bu konudaki fikirlerini de şu cümlelerle anlatıyor: “ Eğer işten çıkarıldıysanız ve ya yarı zamanlı çalışma ödeneğinden yararlanıyorsanız dijital platformlara içerik üretebilirsiniz.

Bu sayede internetten pasif gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu içeriklerin zamana uygun olması, kaliteli olması ve özgün olması gibi belli başlı kriterleri taşıması gerekmektedir. Bunun yanında nasıl içerik üretileceği ile ilgili pek çok video internet ortamında dolaşmaktadır. Siz de bu alanda kendinizi geliştirerek evde pasif gelir elde edebilirsiniz.” İşte pandemiden sonra özellikle eve gönderilen veya işinden olan çalışanların buralardan içerik üreterek uzun vadede sabit bir pasif gelir elde edebileceklerini izah eden bir içerik.

Çağdaş Işıl Kimdir? Nasıl Bu kadar Başarılı Oldu?

Son dönemde sıklıkla rastladığımız ünlü youtuber Çağdaş Işıl 13 Ocak 1986 tarihinde Samsun’da doğdu. Ama büyüdüğü yer başkent Ankara’dır. Ancak Üniversite eğitimi için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü tercih etti. Profesyonel olarak YouTube işine girmeden önce Ankara’da enstrüman satan mağazalarda satış elemanı ve müzik hocası olarak çalıştı.

*Bu bir ilandır

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS