Ünlülerin hayatını tehdit eden hastalıklar!

Moda, sinema ve TV dünyasının birçok ünlüsü hayat kalitelerini bozan, yataktan çıkmalarına engel olan ve hatta yaşamsal tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele ediyor. Bazıları bunu hemen açıklıyor, bazıları da uzun süre kendilerine saklayıp sonradan söylüyor.Modern Family dizisiyle ünlenen genç oyuncu Sarah Hyland, çocukluğundan bu yana böbrek displazisi denilen bir sağlık sorunu vardı. Böbreklerin anormal gelişmesi olarak tanımlanan bu hastalık kişinin sağlığını da tehdit ediyor. Ancak onu bu sorundan babası kurtardı.

2012'de babasından kendisine nakledilen böbrek sayesinde hayata döndü Hyland. Bu durumu da"Hayatta ikinci şansım oldu. Bu birçok insana nasip olmayan bir şey" diye anlattı.

Miley Cyrus sahne şovlarıyla birçok kişinin kalbini yerinden oynatıyor olabilir. Ama aslında onun da kalbiyle ilgili ciddi bir sorunu var. Cyrus, atrial fibrilasyon denilen bir tür kalp ritmi bozukluğundan musdarip. Yani kalbi normalden hızlı atıyor.

Bu durum Cyrus'ın sağlığını tehdit etmese de rahatsız ediyor. Genç şarkıcı "Sahnedeyken kalbimi düşünmediğim bir an bile olmuyor" diye konuşuyor.

Şeker hastası ünlülerden biri de Halle Berry. Kendi hayatına ve beslenmesine çok dikkat eden Berry'nin, hastalığın kalıtsal özelliğini de göz önüne alarak kızı Nahla'ya küçük yaşta sıkı bir diyet uyguladığı konuşulmuştu.

Geleceği Dönüş serisiyle tanınan Michael J Fox ise Parkinson hastalığına yakalandığında henüz 30 yaşındaydı. Önce hastalığını gizleyerek kariyerini sürdürdü Fox. Hatta kendisine Altın Küre ve Emmy kazandıran Spin City'de oynadı.

Michael J Fox, 1991 yılında Parkinson'a yakalandığını açıkladı. 2000 yılında mesleğini tamamen bırakıp kendini bu hastalıkla mücadeleye adadı.

Dünyanın en çok kazanan futbolcularından biri olarak tarihe geçen David Beckham bir değil iki tuhaf hastalığa sahip. Bunlardan biri obsesif kompülsif bozukluk da denilen takıntı zorlantı bozukluğu.

Beckham, nesneleri düz bir sıra halinde dizmek ya da çifter çifter birleştirmek gibi takıntıları olduğunu söylemişti. Beckham'ın diğer hastalığı ise biraz daha tuhaf. Beckham'ın bir başka sorunu ise Tourette sendromu... Tekrar tekrar meydana gelen istemsiz, hızlı, ani hareketler ya da sesler içeren tiklerle seyreden bir tür nörokimyasal bozukluk bu. Bir anlamda insanın içinden geleni istemsiz şekilde dışa vurması.

Ünlü müzisyen Ozzy Osbourne ile Sharon Osbourne'un oğlu Jack ise MS hastası. Üstelik de bunu eşi Lisa ile birlikte ilk bebeklerinin dünyaya gelişinin heyecanını yaşarken öğrendi.

Selena Gomez kısa bir süre önce Billboard dergisine verdiği röportajda bugüne kadar sakladığı bir gerçeği ilk kez gün yüzüne çıkardı.

2014'ün ilk döneminde hem turne programını askıya alan hem de kariyeriyle ilgili tüm çalışmalarını erteleyen Gomez; kendisine lupus hastalığı teşhisi konulduğunu ve bu yüzden kemoterapi gördüğünü söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS