Son Dakika

Yunus Güner kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Yunus Güner neden öldü? Yunus Güner ile ilgili bilgiler..

A A

12.11.2021 - 09:00 Son Güncelleme:

'Sonradan Görmeler', 'Bütün Çocuklarım' ve 'Dudaktan Kalbe' gibi birçok projede rol alan oyuncu Yunus Güner hayatını kaybetti. Genç oyuncunun ölüm nedenine dair detaylar merak ediliyor. Peki, Yunus Güner kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Yunus Güner neden öldü? İşte detaylar..

Yunus Güner kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Yunus Güner neden öldü? Yunus Güner ile ilgili bilgiler..

Oyuncu Yunus Güner gelen habere göre hayatını kaybetti. Acı haberi ise sanatçı Süha Uygur, duyurdu. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulunan Uygur, üzüntüsünü, "Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızı ve dostumuzu kaybettik. Çok erken oldu Yunus... Nurlar içinde uyu güzel adam." sözleriyle dile getirdi. Takipçileri ise Süha Uygur'a başsağlığı mesajları ile destek oldu.

OYUNCU YUNUS GÜNER NEDEN ÖLDÜ?

'Dudaktan Kalbe' dizisinde canlandırdığı 'Namık' karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu Yunus Güner (49), Cihangir'deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Oyuncu Bekir Aksoy ise üzüntüsünü; "Çok eskilerden bir arkadaşımı Yunus'u kaybettik. Bazen sarıldık, bazen darıldık, bazen güldük, bazen ağladık ama sen çok özel bir adamdın. Boşluğun dolmayacak kardeşim..." sözleriyle paylaştı.

YUNUS GÜNER KİMDİR?

1972 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Yunus Güner, eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamladı. Güner, rol aldığı 'Sonradan Görmeler', 'Bütün Çocuklarım' ve 'Dudaktan Kalbe' isimli dizilerle tanınıyor. Yunus Güner; Evli ve Öfkeli, Gulyabani, Mavi Pansiyon, Dudaktan Kalbe, Duvar, Bütün Çocuklarım projelerinde yer almıştı.

Yunus Güner 2015 yılında verdiği bir söyleşide kendini şöyle anlatmıştı:

"Aslında ben bugüne kadar çok işte yer aldım ama ön plana çıkmak için çok uğraşmadım. Konservatuvarı bitirdikten sonra birkaç dizide rol aldım, sonra da dört sezon Tiyatro İstanbul'da çalıştım. Ardından tekrar dizilere döndüm. Bugüne dek hep sadece sevdiğim, bir parçası olmak istediğim işlerde yer aldım."