Çiğdem Öztabak
Çiğdem Öztabak

Çiğdem Öztabak

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Yazılımda teknoloji ve bilimin birleşmesi, Input Output - Jerry Fragiskatos röportajı

Input Output 2015 yılında Charles Hoskinson ve Jeremy Wood tarafından kurulan IOHK, dünyanın önde gelen blockchain altyapı araştırma ve mühendislik şirketlerinden birisi. Cardano’nun da alt yapısını sağlıyorlar.

Devamını Oku 31.07.2022

MetaMask’in Türkiye’deki yükselişi ve Jordan Spence Röportajı

Web3’de kullanıcı karşısına çıkan ilk ürünlerinden birisi DeFi uygulaması olan MetaMask.

Devamını Oku 17.07.2022

Merkeziyetsiz medya ve sesli iletişim - Businesswise röportajı

Blockchain teknolojisi sayesinde Web3 ile birlikte içerik üreticileri kendi ekosistemlerini finansal olarak da sürdürülebilir kılmanın peşinde.

Devamını Oku 14.07.2022

Girişimlerin VC'ler olmadan para toplamasına olanak sağlayan Web3 kitle fonlama platformu Gitcoin

Başlangıçta Web3 projeleri oluşturmak için açık kaynaklı bir hareket olarak başlayan Gitcoin, Ethereum ekosisteminde temel bir unsur haline gelmeyi hedefliyor. Quadratic Funding, QF ya da Plural Funding olarak da bilinen Çoğulcu Fonlama diye çevirebileceğimiz bu konsepti Gitcoin’in benimsemesinden bu yana, 65 milyon doların üzerinde bağış toplamışlar ve pazarın ciddi olarak gerilediği son dönemde de projelere fon sağlamaya devam ediyorlar.

Devamını Oku 03.07.2022

Unicorn dijital yatırım platformu Linqto ve Karim Nurani röportajı

Consensus, büyük bir blockchain medya şirketi olan Coindesk tarafından düzenleniyor. 2015'te ilki düzenlenen konferansın başarısından bu yana Consensus, blockchain endüstrisinin geleceği hakkındaki tüm yeniliklikler için dünyanın her yerinden blok zinciri uygulayıcılarını, yatırımcıları ve bu alanın içindeki herkesi kendine çekiyor.

Devamını Oku 26.06.2022

Dünyanın en büyük kripto konferansı Consensus 2022, Austin’den selamlar!

Kripto piyasası uzun zamandır kötü durumda, ancak aklım, kalbim ve iş geliştirme becerilerim, 15.000'den fazla katılımcıyla en büyük kripto konferanslarından biri olan Consensus 2022'den sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Devamını Oku 19.06.2022

Blok zinciri yoluyla iklim krizine çare bulunabilir mi? KlimaDAO röportajı.

İklim krizinin en büyük çözümlerinden biri, atmosferdeki karbon oranını azaltmak. Blok zinciri ve Web3 gelişmeleri bu sorunun tam olarak neresinde yer alıyor ve neye çare oluyorlar? Bu önemli konuyla ilgili en son gelişmeleri araştırdım ve iklimin düzenlenmesine odaklanan, arkasında oldukça tecrübeli bir ekip olan KlimaDAO kurucusu ve ekibi ile bir röportaj gerçekleştirdim.

Devamını Oku 02.06.2022

Elon Musk’ın Twitter’ı: Halka açık yeni şehir meydanı

Elon Musk Twitter'ı satın almayı teklif ettiğinde gerçekliğinden tam olarak emin olamadık.

Devamını Oku 08.05.2022

Başarılı bir Türk kadınından Web3 Pazarlama İpuçları - Elif Hız

NFT ve metaverse’ler ile ilgili teknoloji, pazarlama, içerik ve sanatçı tarafında çalışan kadınların çoğalması Web3 ekosisteminde oldukça önem verilen bir başlık.

Devamını Oku 03.04.2022

Blockchain kültürel mirası koruyabilir mi?

Sanat, her zaman dünyanın en çok ilgi çeken öğelerinden biri olmuştur. Yıllar içinde ise, filmlere konu olan milyonlarca sanat eseri ya çalınmış, ya yağmalanmış, ya da bakımsızlıktan nesli tükenmiş bir hale gelmiştir.

Devamını Oku 20.03.2022
LG
MD
SM
XS