Dr. Fevzi Özgönül Dr. Fevzi Özgönül

Karboksipunkturla Kilolara Veda

09.05.2022 Pazartesi | 17:00

Karboksipunktur, Karbondioksit gazının ince bir iğne veya basınçla cilt altına verilmesi yöntemidir. Bu yöntemin kökeni uzak doğuda uygulanan pressopunkturdan gelir. Pressopunktur da, vücudun belli noktalarına yapılan basınç ile bedenin uyarılması ve vücudun dengesinin tekrar kurulması yöntemidir. 

Haftada 1 defa 2 dakikanızı ayırmanız yeterli, diyet ve ağır Spor yapmanıza gerek yok. Bazı durumlarda tek seans uygulanması ve sonrasında ayda 1 defa uygulamaya devam etmek bile sizi zayıflatabiliyor.

Diğer tüm zayıflama tedavilerinde depo yağların yanması esas alınırken, karboksipunktur tedavisinde vücuda depo yağları at komutu verdiğimiz için yağlar yanmadan atılıyor. Böylece sizin yağ yakmak için diyet yapıp, düşük kalori almanıza ve ayrıca ağır spor yapıp fazladan enerji harcamanıza gerek yok. Üstelik günlük enerji ihtiyacınızın tamamını karşılayacağınız için dilediğiniz yemeği yemeniz de serbest. 

Şişmanlık, hormon problemleri, mide-bağırsak şikayetleri vb. problemlerin hepsi, vücudumuzda mevcut olan dengenin bozulmasına bağlı olarak, bu sistemlerin yanlış çalışmasıyla oluşuyor. Tüm bu bozulan dengeyi düzeltmeden zayıflamak veya tekrar çalışan, sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkün olmuyor. Herkese uygulanabilen karboksipunktur yöntemiyle bozulan bu denge tekrar ayarlanıyor ve vücudun kaliteli enerjiyi depolayıp, kullanmadığı depo yağlan dışarı atması, dolayısıyla zayıflaması sağlanıyor. 

Yağ atımından sonra oluşabilecek cilt sarkmalarını önlemek için, kolajen oluşturan ve obezite nedeniyle bozulmuş hormon sistemlerinin tekrar sağlıklı çalışmasını sağlayan karboksipunktur tedavisiyle, selülitin kaybolduğu ve en önemlisi ciltteki sarkmaların da düzeldiği görülüyor. 

Eğer doğru enerji alınırsa, ikinci haftadan itibaren incelme fark edilmeye başlanıyor.  Eğer siz aynı bebeğinizi beslerken gösterdiğiniz özeni kendi beslenmenizde de yaparsanız, sabah doyurucu bir kahvaltı, her öğlen öğle yemeği ve her ikindiyi hiç atlamadan yiyeceğinizi garantisini verebiliyorsanız, kilo vermemeniz neredeyse imkânsızdır.  Görüşmek ve Küçülmek üzere. 
                                                                                       

Diğer Yazıları

Enerjinizi dengelemek için 16 kurala uyun, 15 günde 1 beden küçülün

Benim 2 kilo fazlam, 5 kilo fazlam varı unutun. İşte size 15 günde enerjinizi dengeleyebilecek, bedeninizi şekillendirebilecek ve 1 beden inceltebilecek 15 kural. Bu önerilerde hedef vücudun bağ dokusunu güçlendirmek, kolajen ve elastin liflerin üretimi için vücudu beslemek, gece hormon üretip doku tamirini sağlamaktır. Böylece vücudumuz ideal bedenine doğru KÜÇÜLÜR.

Devamını Oku 03.05.2022

Bağırsak Alzheimer’i nedir, ne gibi sorunlara yol açar?

Özellikle son zamanlarda tek tip besleniyorsanız dikkat!

Devamını Oku 13.03.2022

Gece yemek gerçekten kilo aldırır mı? Yoksa şehir efsanesi mi?

Gece geç saatte yemek yiyen kişilerde genelde kilo artışı olur, pekala bu artış gerçekten geç saatte yemek yedikleri için mi ? yoksa başka bir nedenden dolayı mıdır.

Devamını Oku 28.02.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS