31. Kristal Elma'da yaratıcılığa 486 ödül

Reklamcılar Derneği tarafından 31. kez düzenlenen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleşen organizasyonda 8 Büyük, 166 Kristal, 151 Gümüş, 138 Bronz ve 5 Özel olmak üzere toplam 468 ödül verildi.

Sıradanlığa karşı…

Pazarlama dünyasının heyacanla beklediği Kristal Elma ödül töreni, yılın en uzun gecesi 21 Aralık’ta, Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda ülkemizin yaratıcı beyinlerini aynı çatı altında biraraya getirdi.

“Sıradanlığa karşı, tekdüzeliğe karşı… Yaratıcılık tek, biz hepimiz” çağrısıyla düzenlenen 31. Kristal Elma’ya bini aşkın davetli katıldı. Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler’in, sektöre emeği geçen herkese teşekkür ederek açtığı geceden, reklam sektörü 2020 için moral toplayarak ayrıldı.

Kristal Elma’da 8 Büyük, 166 Kristal, 151 Gümüş, 138 Bronz ve 5 Özel olmak üzere toplam 468 ödül sahiplerini buldu. Ödül alanları kutluyorr ve büyük ödüllerin listesini aşağıda paylaşıyorum.

Kristal Elma Büyük Ödülleri

•“Film, TV-Sinema” kategorisinde “Allianz Yaşam Döngüsü” kampanyası ile Concept
•“Online Film” kategorisinde “LÖSEV-Canım Kardeşim” kampanyası ile Rafineri
•“Entegre Kampanyalar” kategorisinde “Fener Ol” kampanyası ile 4129Grey
•“Medya” kategorisinde “Söz Ver Kampanyası” ile Havas Media
•“Dijital” kategorisinde “Airmax 720 Launch Campaign” ile Awesome Bros,
•“Bölge” kategorisinde “Disleksi” kampanyası ile Mun Reklam Ajansı
•TBWA\İstanbul Beyond Fashion-Polo Shirt, Shirt T-Shirt kampanyası ile “Basın” kategorisinde ve “Acting Identy” kampanyası ile “Tasarım” kategorisinde büyük ödül

 

Yeni kategori

Bu yıl ilk kez açılan “Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” kategorisinde Kristal Elma’yı “Gmag Özel Günler İletişimi” projesiyle Havas aldı. Seçici Kurul Özel Ödülü ise “Kırmızı Kurdeleler” projesiyle Mullenlowe Istanbul’a gitti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS