{$ day.Temps.HighTemp $} °
Nevşin Mengü Nevşin Mengü

Neden Y kromozomsuz bir dünya?

27.01.2014 Pazartesi | 12:50

Başlangıç notu: Aşağıdaki yazı ironi ve sarkazm öğeleri içermektedir. Üste alınıp alınmamak tamamen serbesttir.

Karının kafasına elektrik verdin, beynini yaktın öldürdün; sevgilinin kafasını baltayla kestin, hayat arkadaşını pompalı tüfekle vurdun, kıskandım dedin sokak ortasında kadının böğrüne bıçağı taktın (hepsi ana haber bütenimizde yayınlanmış haber) "yuh" desem yetersiz y kromozomu.

Kadın diye sivilceli ergen kız çocuğuna hâllendin, ayıp be y kromozomu. 60 yaşında coştun yanında 25'lik kadın gezdirdin, havalı oldum sandın hâlbuki herkesi kendine bıyık altından güldürdün be y kromozomu. O testosteronu bir kontrol altına al, her gördüğüne uçarak atlama artık y kromozomu.

Parayı da karın kazandı, kendi bizzat kazanmadıysa senin kazanmanı sağladı, çocuğa da karın baktı, evi de karın temizledi, işe giderken üstüne giydiğini karın seçti, ütüledi be y kromozomu. Yemeği de karın yaptı yıllar yılı, arada bir salataya domates doğrayınca, eti kırk yılın başı mangalda çevirince anlayışlı koca mı oldum sandın y kromozomu.

Her gün işten eve geldin, ya surat astın oturdun, ya vırvır "Patron öyle dedi, müdür böyle şerefsizlik yaptı" diye canı çıkmış karının beynini ütüledin, hayattan soğuttun y kromozomu. "Ben olmasam var ya o şirket batar oğlum batar" diye habire attın tuttun, yav Allasen, yıllarca gelen giden kadın stajyerleri kesmekten başka hakikaten, ne yaptın, elini hangi taşın altına koydun, dürüst ol be y kromozomu.

İş kuracağım dedin, karının düğün, oğlanın sünnet altınlarını sattın, onu da beceremedin, batırdın; kaldın mı eksik etek dediğin karına, anana, bacına gene y kromozomu.

48 saat boyunca, maç bitti yorumunu baydırana kadar izledin, sabahtan akşama futbol konuştun. Ergen çocuk gibi ekran başında, stadyumda küfür kıyamet, dön bir kendine bak bu ne hal y kromozomu.

Sinema dedin, nerede vurdulu kırdılı, vulgar aksiyon filmi var, marifet gibi onu seçtin. Kızı da o seansa mahkûm ettin. Normal insan evladı, yerden yüz metre yükseğe sıçrar mı, kasları şişirmiş bu Hollywood amcası elinde o ağırlıkta silahla bu hızda koşabilir mi hiç aklına düşmedi mi? Evlenmeden önce Las Vegas'a giden bir grup sapın, kendini bilmeyecek kadar içip saçmalamasının nesi komik, bu filmde kuyruk oldun, sinemadan soğuttun, baydın valla y kromozomu.

O yüzünü arada bir yıka, yatmadan bari bir ağzını çalkala, yanında uyuyan da insan evladı unutma y kromozomu.

Herşeye de alınma, binlerce yıldır iktidarsın, arada bir eleştiriye açık ol artık y kromozomu.

Diğer Yazıları

Ruhani'nin kül olan umutları

Aşağı yukarı bir benzetme yapmak gerekirse, Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi neyse, İran’da Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin yakılması da ona denk geliyor. Tam bir takım hesaplar somutlaşırken, tam satrançta herkes hamlesini yapmadan önce ellerini ovuştururken hesapta olmayan bir “kaza” ya da “hamle” diyelim.

Devamını Oku 07.01.2016

Neye şaşırdım?

Vallahi de billahi de şaşırdım. Hakikaten de fal taşı gibi açıldı gözlerim. Bu kadarını beklemiyordum ne yalan söyleyeyim. Aslında mesele basit, belli ki işleyiş konusunda sıkıntı yaşanıyor. Erdoğan kabinenin başında olduğu dönemde olduğu gibi atılan her bir adımdan an be an haberdar olmak istiyor ve fakat işleyiş buna izin vermiyor. Hükümetin ivedi karar alması gereken durumlarda, Davutoğlu inisiyatif alıyor ya da almak durumunda kalıyor.

Devamını Oku 24.03.2015

Herkes kendine müstesna şekerim

Amerikan Başkanı Barack Obama'nın West Point'te yaptığı konuşma Ortadoğu'da, Türkiye'de; Suriye hakkında acaba ne diyecek diye merak edildi, Türk gazetelerinde konuşma haberleştirilirken, haberin ana unsuru ABD'nin yeni oluşturacağı terörle mücadele fonu, Suriye komşularına destek sözü oldu. Bir parça da komşu ülkelere destek planın ardında Suriyeli isyancıların, Türkiye, Ürdün vs topraklarında eğitim planını içerip içermediği tartışıldı.

Devamını Oku 29.05.2014
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS