{$ day.Temps.HighTemp $} °
Reha Erus Reha Erus

50. evlilik yıldönümü

06.11.2022 Pazar | 16:57

2017 yılında eşimin yeğenleri Oytun ve Beyza bize Amerika’da sürpriz bir 45. yıl evlilik yıldönümü partisi düzenlemişlerdi. Yakın dostlarını davet etmişler hatta aileden çakma bir memurla nikah tazelemiştik. Bizi düşünmeleri güzel bir anı olmuştu.

Aynı yeğenler 50. evlilik yıldönümü yani ‘Altın yıl’ için 2022’de yine Amerika’da bir araya gelmemizi önermişlerdi. Aradan 5 yıl geçti ve tekrar Amerika’dayız.

Hafta sonunda evliliğimizin 50. yılını coşku ile kutladık. Yine eski dostlarımız ve yeni tanıştıklarımız vardı. Ailemizden genç kızımız Sara nikah memuresi olarak nikahımızı tazeledi.

Müjgan ile 1972 yılında evlenmiştik. Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce İstanbul’da. O dönemde ikimiz de ‘Milliyet’ gazetesinde çalışıyorduk. Dile kolay tam 50 yıldır aynı yastığa başımızı koyuyoruz. Bu arada oğlumuz Rehacan doğdu. Evliliğimizin 10. yılında İtalya’ya taşındık. Bir gazetenin İtalya temsilcisi olmuştum. Meslekte güzel günlerimiz kadar zor günlerimiz de oldu. Yıllar akıp geçti.

Müjgan ev ofis yaşantımızda hep yanımdaydı ve bana büyük destek verdi. Basında dış temsilcilik kolay değildir. Her branşta olayları takip etmek, zamanında gazeteye yetiştirmek rakip gazete veya TV temsilcileri ile saate karşı yarışmak. Bir çift olarak bunun üstesinden gelmeye çalıştık ve büyük ölçüde başardık. 2015 yılında emekli oldum ve Türkiye’ye döndük. Şimdi Ege’de bir balıkçı köyünde yaşantımızı mutlu bir şekilde sürdürüyoruz. Yeğenlere söz verdik 55. evlilik yıldönümümüzü yani ‘Platin Yılı’ mızı ömrümüz yeterse yine Amerika’da kutlayacağız.

Diğer Yazıları

İrene Cara’lar hayata erken veda etmemeli

Oscar ödüllü şarkıcı İrene Cara’nın 63 yaşında yaşamını yitirdiği haberi bende şok etkisi yaptı. Çok sevdiğim bir şarkıcı ve oyuncuydu. Aynı zamanda söz yazarı. Yeni nesil İrene Cara’yı pek tanımaz ama mutlak onun iz bırakan, hafızalardan silinmeyen, ezberi kolay şarkılarını duymuştur.

Devamını Oku 30.11.2022

Şu çılgın Dünya Kupası

Katar’da düzenlenen Dünya Kupası tarihinin 22. si. Ben dördüne basın mensubu olarak katıldım. Diğerlerini TV’den izledim. İlk 1958 yılındakıydı. Hani Pele’nin 17 yaşında yıldızlaştığı ve finalde İsveç’i yenerek Brezilya’ya kupayı büyük ölçüde kazandırdığı Dünya Kupası.

Devamını Oku 27.11.2022

Tarantino emekliye mi ayrılıyor?

Oscar’lı Amerika’lı yönetmen Quentin Tarantino’nun emekliye ayrılacağı iddia edildi. Ben bildim bileli Tarantino için hep sinemayı bırakacağı söylentileri arka arkaya gelir. Arşivlere baktım 2014 yılından bu yana her yıl ‘Kill Bill’ yapıtının mimarı için Hollywood’a veda edeceği haberleri peş peşe gelmiş. Şimdi geçenlerde yeni bir haber çıktı. Güya Quentin Tarantino’nun bir sonraki filmi nin son olacağı açıklanmış. Daha doğrusu kendisi böyle bir paylaşımda bulunmuş. Tarantino demiş ki ‘30 yıldır bu işi yapıyorum ama artık şovu bitirmenin zamanı geldi.’

Devamını Oku 24.11.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS