Reha Erus Reha Erus

Ata Demirer'in gecesi

06.04.2021 Salı | 16:21

Son zamanlarda hele pandemi süresince bu kadar keyif aldığım bir eğlence programı olmadı. Bizi geçmişte ki mutlu günlerimize döndürdü.

Kanal D’ de her Pazartesi yayınlanan ‘Şarkılar Bizi Söyler’ adlı bir müzik programı var. Ev sahipliğini Sibel Can, Hakan Altun ve klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici yapıyor. Her hafta unutulmaz bir şarkıcı eserleri ile anılıyor.

Bugüne kadar Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, Zeki Müren, Orhan Gencebay geceleri yapıldı. Gerçekten güzel bir program. Her hafta yayına konuklarda katılıyor.

6. bölümde 2013 yılında yaşamını yitiren Ferdi Özbeğen’in hayatı ve şarkıları ekrana yansıtıldı. Konuk sanatçı Ata Demirer’di ve iki saati aşan yayında sahneye hakim oldu. Sabit kadro Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici ile seyircilere unutulmaz anlar yaşattı. Ata Demirer’i özlemişiz. Zaten pandemi döneminde TV de filmlerini sıkça izledik, izliyoruz. Ama bu kez inanılmaz güzel şarkılar söyledi, taklit yaptı, dans etti, halay çekti, ön önemlisi Ferdi Özbeğen gibi beyaz piyanonun başına geçerek hem çaldı, hem söyledi. Sanki yaramaz bir çocuk gibiydi. Esprileri dört dörtlüktü. Spotların altında terlemesi bile ayrı bir hoşgörü sevimliydi.

Ata Demirer gerçek bir sanatçı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Zor bir dönemden geçiyoruz. Salgın aldı başını gidiyor. Gündem yoğun. Koronavirüste Türkiye’mizin her yeri artık kırmızı. Aşı var, aşı yok tartışması. Maske, mesafe, evde kal kuralları, hafta sonu yasakları hepsinin altında psikolojik baskıyla yaşamayı sürdürüyoruz veya çalışıyoruz. Düşman çok güçlü. Umutsuzluk almış başını gidiyor tüm dünyada olduğu gibi. Ata Demirer sanki küçük bir mola verdirdi ekran başındakilere.

Doğrusu Pazartesi gecesi ‘Şarkılar Bizi Söyler’ programı kısa bir süre içinde olsa bize sıkıntılarımızı unutturdu. Bunda ev sahipleri, orkestra kadar Ata Demirer’in büyük payı vardı. Adeta onun özel gecesiydi, şovuydu. Söylediği Rumca şarkı iz bıraktı ve eğlencenin ‘Krem de la krem’i oldu. Kendisi iyi klarnet çalar. Hüsnü Şenlendirici ile düet yapmasını bekledim, belki saygıdan olacak bu gerçekleşmedi.

Hüsnü Şenlendirici’yi yıllar önce Bologna’da düzenlenen Seramik Fuarında konserini dinlemiş ve tanışmıştım. Bir kuruluş kendisine seramikten bir klarnet armağan etmişti. Sıra dışı bir hoşluktu.

Ata Demirer ile Roma ve Bozcaada’da bir araya gelmiştik. Özel yaşantısında efendiliği, saygınlığı ve sadeliği dikkatimi çekmişti.

Ferdi Özbeğen’i anarken Ata Demirer’i izlemek gerçekten büyük keyif verdi.

Bu arada Sibel Can sahnede erkek sanatçılar arasında adeta bir çiçek gibiydi.

Fotoğraflar: Reha Erus

Diğer Yazıları

Yeni Zelanda yerlileri Maori'lerin Haka Dansı satılık değil

Yeni Zelanda’ya 2003 yılında Peter Jackson’un yönettiği ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesinin son filmi ‘Kralın Dönüşü’nün galası için davetli olarak gitmiştim.

Devamını Oku 14.04.2021

ABD halkı Dwayne Johnson'ın başkan olmasını istiyor

Dwayne Johnson şu anda Hollywood’da tartışmasız en çok para kazanan sinema oyuncusu konumunda.

Devamını Oku 11.04.2021

Venedik'te Vaporetto ile aşılama

Adriyatik Denizinde ki kanallar diyarı Venedik’te tam 62 ada ve adacık bulunur. Aslında Venedik kenti de bir adadır ve ana karaya 1933 yılında inşa edilen 3.850 metre  uzunluğunda ki Özgürlük Köprüsü ile bağlıdır. Dünyada fazlasıyla ziyaret edilen turistik şehirlerden biri olarak bilinir. Koronavirüs döneminde Venedik en çok zarar gören İtalyan kenti oldu.

Devamını Oku 10.04.2021
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS