Dustin Hoffman’dan 80 yaş itirafı

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Dustin Hoffman’dan 80 yaş itirafı
Dustin Hoffman’dan 80 yaş itirafı

8 Ağustos’ta 80 yaşına basan Oscarlı sinema oyuncusu Dustin Hoffman mesleğinde en büyük şansını çirkin olmasına ve bunu umursamamasına bağladı.

“Kramer, Kramer’e Karşı” ve “Rain Man” filmleri ile Oscar’ı kazanan ancak 1967 yılında yönetmen Mike Nichols’un keşfiyle “The Graduate” (Mezun) filmi ile büyük üne ulaşan Dustin Hoffman yakışıklı olmamanın avantajlarını fazlasıyla yaşadığını söyledi.

Bir Rumen Musevisi olan Hoffman mesleğinde hiçbir şekilde fiziği nedeniyle komplekse kapılmadığını tam tersi barışıklığı ile huzur duyduğunu ve kendisini şanslı kabul ettiğini de sözlerine ekledi.

Hoffman 80. yaş günü için yaptığı konuşmada şu konulara değindi:

“Gerçekten en büyük şansım çirkin olmak ve bunu umursamamaktı. Eğer yakışıklıysan bunu korumak için çok yönlü önlemler alman gerek. Saçın azalabilir, kilonun dengesi bozulur, kırışıklar, göbeklenme derken psikolojin bozulabilir. Oysa yakışıklı değilsen sorunun fazla olmaz. Benim bu sanatta talihim yönetmen Mike Nichols’un dikkatini çekmek oldu. Sahnede oynarken izlemiş beni. O dönem ben Gene Hackmann ve Robert Duvall ile tek odada yaşamaya çalışıyoruz. Beni ısrarla “Mezun” filminde oynatmak istedi.

Oysa o film için adaylar Robert Redford, Harrison Ford, Warren Beatty ve Steve McQueen idi. Yönetmen Nichols’a bu rolün üstesinden gelemeyeceğimi söyledim. O ise Robert Redford ve Warren Beatty’ı çok seksi gördüğü için elemiş. Sonra da Harrison Ford ve Steve McQueen’i fazla bulmuş. Bana "sütyen kopçasını açamayacak kadar heyecanlı bir acemi gerek, provalarda gayet başarılıydın” dedi ve Dustin Hoffman böyle doğdu. Hayatım güzel geçti. Kendimi eşime ve çocuklarıma adadım. Tabii işimde de ciddi olmam şansıma şans kattı. Güzel ve huzurlu yaşlanıyorum. Bundan eminim.” 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS