Reha Erus Reha Erus

İtalyan Oscar’larında 3 özel ödül COVID-19 ile mücadele eden sağlıkçılara

11.05.2021 Salı | 15:38

Bu yıl pandemi nedeniyle iki kez ertelenen ve bu gece yapılacak İtalyan sinema Oscarları olarak tanımlanan ‘David di Donatello’ ödül töreninde üç sağlıkçıya özel plaket verilecek.

 

2021’de 66.sı düzenlenecek İtalya Sinema Akademisi'nin geleneksel ödül töreninde sinemacılar dışında üç sağlıkçıya layık görülen plaketler için konuşan Akademinin Başkanı Piera Detassis "Bu takdiri alacak sağlık uzmanları bir laboratuvar bilimcisi, bir sağlık yöneticisi ve bir hemşire koordinatörüdür. Üç simge isim COVID-19 krizi boyunca sağlık alanında yaptıkları olağanüstü çabalarla İtalya’daki film ve görsel – işitsel prodüksiyon faaliyetlerinin güvenli bir şekilde yeniden başlatılmasında önemli katkılarından dolayı Spallanzani bulaşıcı hastalıklar enstitüsü tarafından ‘David 21’ onur tanıma adlı üç plaket tören sırasında kendilerine sunulacak" açıklaması yaptı.

İtalyan sinemasının başkenti Roma’daki Cinecitta stüdyolarında pandemi nedeniyle uzun süre duran faaliyetlerin yine Roma’daki Bio – Medico Campus karmaşık analİz biliminin müdürü Silvia Angeletti, Gemelli Polikliniği ecza ve anti COVID- 19 test alanı müdürü Yerushalmi Legkar ve Uscar Lazio bölgesi hemşirelik koordinatörü Stefano Marangiu’nun gayretleri ile prodüksiyon etkinliklerini özellikle sağlık açısından güvenli ve verimli bir şekilde devam edebilmesini sağlayarak büyük katkıda bulundukları belirtildi.

Sinema temsilci dernekleri, prodüksiyonlar, sendika temsilcileri, set çalışanları, oyuncular ve yönetmenler bu olağanüstü durum sırasında sağlıkçıların büyük yardımı olduğunu vurgulayarak Akademinin bu kararını desteklemişlerdi.

Bu gece RAI devlet televizyonunun canlı olarak Roma ‘Teatro dell’Opera’ tiyatrosundan yayınlayacağı ve Carlo Conti’nin sunacağı ‘David di Donaltello’ ödül töreninde ilk alkışlar bu üç sağlıkçıya gidecek. Bir başka özel ödül ise yılların yıpratamadığı oyuncu Monica Bellucci’ye verilecek.

Fotoğraf: daviddidonatello.it

Diğer Yazıları

Sporda iki kahraman: Kjaer ve Tsitsipas

Geçtiğimiz hafta sonu spor açısından çok yoğundu. Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2000 grup eleme maçları ve bir tenis klasiği olan Roland Garros Covid -19’a rağmen ilgi ile izlendi.

Devamını Oku 15.06.2021

İtalya'ya karşı yine yenildik

Geldim gidiyorum Milli Futbol Takımımızın İtalya’ya karşı bir zaferini hala tadamadım.

Devamını Oku 12.06.2021

Pandemide en çok özlenen tokalaşmak oldu

Neredeyse 1.5 yıldır koronavirüsün tutsağı haline geldik. Hele biz 65 yaş üstüler için gerçekten zor bir dönemdi. Eve kapanarak değil dostlar ile kendi ailemizin bireyleri ile bile görüşemedik, yan yana pek gelemedik. Maske, mesafe, temizlik ezberimizi bozdu. Psikolojik sıkıntılar etrafımızda kol gezdi. Bunalıma girmeye ramak kaldı. Her zamanki gibi iradesi güçlü olanlar bu eve hapsi daha bir az hasarla atlatmaya çalıştı, çalışıyor.

Devamını Oku 09.06.2021
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS