Reha Erus Reha Erus

Kevin Spacey 'kamu spotu' gönüllüsü oldu

28.12.2020 Pazartesi | 12:20

‘House of Cards’ dizisindeki performansı tüm dünyada konuşulurken taciz haberleriyle savrulan ve ardından da kovulan Oscar’lı oyuncu Kevin Spacey pişmanlığını kamu spotu gönüllüsü olarak göstermeye çalışıyor.

Üç yıl önce Anthony Rapp adlı bir oyuncunun 14 yaşındayken yaşadığı taciz olayını açıklaması sonrası eşcinsellik tercihini açıklayan Kevin Spacey bunalıma girmiş ve kardeşi Randy Fowler 'çok zor günler yaşadığını' duyurmuştu. Fowler "Suçluluk duygusuyla Kevin’ın intihar etmesinden korkuyorum. Ancak o bir narsist olduğu için buna ihtimal vermemeye çalışıyorum" demişti.

Kevin Spacey ‘House of Cards’ dizisinden kovulduktan sonra kabuğuna çekilmiş, kimilerine göre son çare ciddi psikolojik yardım almıştı. Geçmişi ile hesaplaştığı da Hollywood’da yayılırken kendisinin kardeşiyle birlikte çocukken babasından taciz gördüğü haberleri de yayılmıştı.

Ünlü aktör geçmişte Noel ve Yılbaşı Bayramları öncesi de YouTube aracılığı ile mesajlar vermiş ve kendisi ile ilgili iddiaları cılızca savunmaya çalışmıştı.

Ne var ki 25 Aralık günü Kevin Spacey ‘House of Cards’ ta canlandırdığı Frank Underwood karakterine bürünerek 2 dakika süren ‘National Suicide Prevention Lifeline’ (Ulusal İntihar Önleme Yaşam Hattı) kamu spotu gönüllüsü olarak bir konuşma yaptı.

Kevin Spacey kendisinden de söz ederek çok zor günler geçirdiğini, çıkmaza girdiğini, ne yapacağını bilemediğini hatırlatarak "Geçtiğimiz yıllarda bir çok kişi başlarından geçenleri ve bununla ilgili verdikleri mücadeleyi benimle paylaştılar. Onlara kendi başımdan geçenlerin beni aştığını, başa çıkamadığımı, çok zorluklarla karşılaştığımı itiraf ettim. Ama karşımdakilerin umutlarını yitirmeleri ve çektikleri acılarla bilinmez bir yere doğru hızla sürüklenmelerini hissetmek bana azap verdi. Kendilerini suçlu hissetmeleri, yaşadıklarından utanmaları, kişilik mücadelesi vermeleri, acizlikle sırtlarını duvara yaslamaları ve bir çıkış yolu bulamamalarına karşı onlara durumlara ne olursa olsun bir çıkış yolu sözü verdim. Şimdi bu kutsal günlerde yalnız olmadıklarını hissetmemelerine karşın onlara yardım elini uzatacakların olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Çünkü yalnız değilsiniz. İnanın her şey daha iyi olacaktır. Noelinizi kutlarken harika bir 2021 geçirmenizi dilerim" dedi.

Kevin Spacey’in bu intiharları engelleme girişimi kamu spotu sosyal medyada ve zaman zaman yerel televizyon kanallarında da yayınlandı.

Kevin Spacey’i taciz olayları bilinmiyorken ve mesleğinin zirvesindeyken 2008 Antalya Film Festivali'nde tanımıştım. Harika konuşmalar yaptı. Panellere katıldı, oyunculuk dersleri verdi. Beraber yemek yedik. Gece plaj partisinde ateş başında Amerikan edebiyatını tartıştık. Kendisini hayran bırakmıştı. 61 yaşındaki ünlü oyuncunun kamu spotunu izleyince içinden geçen veya geçmekte olan fırtınaları anlamaya çalıştım. Dışlanmak duygusu bu olsa gerek.

Diğer Yazıları

Ayın Dizisi: Allen, Farrow’a Karşı

Bugünlerde ABD'de ilginç bir belgesel - dizi HBO kanalında yayınlanmaya başladı. Her biri bir saatlik dört bölümden olaşın dizinin adı ‘Allen vs Farrow’ (Allen Farrow’a Karşı)

Devamını Oku 24.02.2021

Serena Williams için veda zamanı geldi mi?

Tenis kortlarına gelmiş geçmiş en iyi kadın raket olarak bilinen Serena Williams için artık veda zamanı geldi mi?

Devamını Oku 22.02.2021

COVID-19 aşısı olmak ve izlenimler

Yaklaşık bir yıldır bu köşeden koronavirüs illetinin belalısı COVID-19 hakkında zaman zaman bilgi içeren yazılar yazdım. Ülkelerdeki istatistikler, gelişmeler, salgına karşı yapılan radikal mücadeleler ve aşı geliştirme konusunda merak edilenleri paylaştım. Nihayet ülkemize Çin aşısı CoronaVac geldi.

Devamını Oku 19.02.2021
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS