Reha Erus Reha Erus

Evan Rachel Wood: Tacizcimin adı Marilyn Manson

05.02.2021 Cuma | 13:28

Meğer biz tacizci ve tecavüzcü Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein ile uğraşırken neler oluyormuş sanat dünyasında. Tabii bu tür çirkin haberleri ancak itiraflardan öğrenebiliyoruz...

1 Şubat’ta ABD sinema oyuncusu Evan Rachel Wood yıllardır kendisini taciz eden, tecavüzde bulunan, cinsel istismar ve şiddet uygulayan ve 'beynini yıkamaya' çalışan eski sevgilisinin ünlü rock yıldızı Marilyn Manson olduğunu Instagram aracılığı ile açıklayıp artık rahat bir nefes aldığını paylaştı.

Peki Evan Rachel Wood'u taciz eden, kabuslara sürükleyen ve psikolojisini bozan Marilyn Manson kim?

Bu sıra dışı müzisyen, sinema oyuncusunun Brian Warner olduğunu, ünlü film yıldızı Marilyn Monroe ile başta Roman Polanski’nin hamile eşi Sharon Tate ve başka kadınları acımasızca öldürten tarikat lideri seri katil Charles Manson’un ilk ve soyadlarını birleştirerek kendisini Marilyn Manson olarak sanat dünyasına tanıttığını biliyoruz.

Fotoğraf: AP

Marilyn Manson çok değişik bir tip. İlginç bir tarz tercih eden ancak mesleğinde başarılı olarak ün yapan ve hiç de küçümsenmeyecek bir hayran kitlesi olan bir şarkıcı.

Geçmişte Marilyn Manson ile ilgili ciddi şikayetler olmuş ama hiç biri pek kanıtlanamamış ta ki 33 yaşındaki Evan Rachel Wood’un nihayet sosyal medyadan yaptığı itiraf büyük ses getirene dek.

Evan Rachel Wood bu itiraf kararını Marilyn Manson’un yine taciz ve tecavüz ettiği, şiddet uyguladığı başka kadınlarla konuştuktan sonra vermiş. Kim bu diğer Marilyn Manson veya gerçek adıyla Brian Warner’in kurbanları?

Fotoğraf: AP

Model Sarah McNeilly ve Ashley Lindsay Morgan, sanat fotoğrafçısı Ashley Walters ve sadece ilk adını Gabriella olarak duyuran bir başka sanatçı kadın. Bu dört kadın da Manson’un kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu, fiziksel ve psikolojik baskı uyguladığını yine sosyal medya aracılığı ile Evan Rachel Wood gibi duyurdular.

2018’de Evan Rachel Wood başına gelenleri ve istismar edildiğini Temsilciler Meclisi Yargı Komitesinde anlatmış ama isim vermemişti.

Ünlü yıldız Woods, Brian Warner’in henüz gençken kendisini tutsak ettiğini, şantaj yaptığını, teslimiyetçi davranması için zor kullandığını da hatırlatarak "Elim kolum bağlı ne yapacağımı bilemiyordum. Karşı iftiralardan, süre gelecek şiddetten çekindim. Ama artık rahatım" vurgusunu yaptı.

Gerçekler ortaya çıkınca Marilyn Manson iddiaları sert biçimde reddetti. Korkunç çarpıtmalar yapıldığını eski sevgilisi ile ilişkisinin tamamen rızaya dayalı olduğunu savundu. Tabii geçen yıl evlendiği Lindsay Usich de kocasının masumiyetine inandığını söyledi.

Zor durumda kalan Marilyn Manson, Evan Rachel Wood’un açıklamalarından sonra çalıştığı müzik şirketi ‘Loma Vista Recordings’ten kovuldu.

Manson’ın rol aldığı ‘American Gods’ dizisi yapımcıları da kendisini kadrodan çıkarttı.

#MeToo akımının son üyesi Evan Rachel Wood ile 31 Ağustos 2011’te Venedik Film Festivali'nde röportaj yapmıştım. Son derece kibar, sakin, nazik bir görünümü vardı.

Fotoğraf: Reha Erus

Diğer Yazıları

Zeytinyağı atıklarını ne yapmalıyız?

Yakın geçmişte bu köşeden Milas’ın zeytinyağının Avrupa Birliği coğrafi tescil listesine girdiği haberini coşku ile vermiştim. ‘MİTSO’nun (Milas Ticaret ve Sanayi Odası) birkaç yıldır özenli ve ısrarcı çalışmasıyla bu unvan hakkıyla alınmıştı.

Devamını Oku 18.04.2021

Yeni Zelanda yerlileri Maori'lerin Haka Dansı satılık değil

Yeni Zelanda’ya 2003 yılında Peter Jackson’un yönettiği ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesinin son filmi ‘Kralın Dönüşü’nün galası için davetli olarak gitmiştim.

Devamını Oku 14.04.2021

ABD halkı Dwayne Johnson'ın başkan olmasını istiyor

Dwayne Johnson şu anda Hollywood’da tartışmasız en çok para kazanan sinema oyuncusu konumunda.

Devamını Oku 11.04.2021
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS