{$ day.Temps.HighTemp $} °
Reha Erus Reha Erus

Meloni için ilk polemik ve eleştiri kızı ile ilgili oldu

19.11.2022 Cumartesi | 15:49

İtalya’nın yeni Neofaşist Başbakanı Giorgia Meloni görevindeki ilk polemiği kızı Ginevra ile ilgili yaşadı. G20 Liderler Zirvesi için Endonezya’nın Bali kentine

ilk yurt dışı görevine giden Başbakan Giorgia Meloni’nin beraberinde 6 yaşındaki kızı Ginevra ve özel bakıcısını götürmesi hoş karşılanmadı. Eleştirilere yanıt veren yeni İtalya Başbakanı ‘Çocuğuma istediğim gibi annelik yapma hakkım var’ diyerek Ginevra’dan 4 gece ayrı kalmamak için bu kararı alıp Endonezya’daki zirvede İtalya’yı en iyi şekilde temsil ettiğini de vurguladı.

Özellikle muhalefetin hedef aldığı İtalya’nın Kardeşleri Partisi lideri çocuğunu nasıl yetiştireceği konusunun kimseyi ilgilendirmediğini de belirterek sosyal medyadan ‘Dört günlük zirve sırasında kızımı yanımda götürüp götürmeme ile ilgili inanılmaz bir tartışmanın yaşandığına tanık oldum. Kararı ben verdim ve konu sadece beni ilgilendirir. Zirvede bütün çalışma günleri ülkem adına ikili temaslarda bulundum ama geceleri en azından kızımla zaman geçirdim ve birlikte oldum’ savunmasıyla eleştirilere yanıt verdi.

Bir çok devlet büyüğü bu tür zirvelere eşleriyle gider. Hatta onlar için ayrı bir program düzenlenir. Giorgia Meloni kızının babası Andrea Giambruno ile evli değil. Protokolde partneri veya hayat arkadaşı olarak geçiyor. Meloni kızı Ginevra’nın babasını siyasetten uzak tutmayı amaçlıyor. Bunda da başarılı oluyor. Özel yaşamına dikkat ediyor. Bence Başbakan için yorucu yolculuk 14 saat sürse de Ginevra ve bakıcısını Bali’ye götürmesinde bir sakınca yok. ‘İstediğim gibi anne olmaya hakkım var’ yorumu da zaten bunu özetliyor.

Diğer Yazıları

Tarantino emekliye mi ayrılıyor?

Oscar’lı Amerika’lı yönetmen Quentin Tarantino’nun emekliye ayrılacağı iddia edildi. Ben bildim bileli Tarantino için hep sinemayı bırakacağı söylentileri arka arkaya gelir. Arşivlere baktım 2014 yılından bu yana her yıl ‘Kill Bill’ yapıtının mimarı için Hollywood’a veda edeceği haberleri peş peşe gelmiş. Şimdi geçenlerde yeni bir haber çıktı. Güya Quentin Tarantino’nun bir sonraki filmi nin son olacağı açıklanmış. Daha doğrusu kendisi böyle bir paylaşımda bulunmuş. Tarantino demiş ki ‘30 yıldır bu işi yapıyorum ama artık şovu bitirmenin zamanı geldi.’

Devamını Oku 24.11.2022

Hakem Cüneyt Çakır'ı uğurlarken

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Gaziantep’te oynanan Türkiye – Çekya özel maçında ilk beş dakika düdük çalarak hakemliğe veda eden Cüneyt Çakır ülkemizi futbol sahalarında muhteşem bir şekilde temsil etmiştir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Devamını Oku 21.11.2022

Amerika günleri

Pandemi nedeniyle yaklaşık üç yıldır Amerika’ya gidememiştik. Akrabalarımız da Türkiye’ye gelememişlerdi. Sonunda kavuştuk. 3 haftalık ziyaretimiz yoğun geçti. Bu arada 50. evlilik yıl dönümümüzü kutladık, New York’a günü birliğine gittik. New York eski New York. Daha da kalabalıklaşmış. Trafik İstanbul’u aratmıyor. Tam bir keşmekeş. Massachusetts, Connecticut, New Hampshire ve Vermont’ta yaprakların renk değiştirmesini, sonra da süzülerek dökülmelerini izledik. Cadılar Bayramı nedeniyle gerçekleşen etkinliklere katıldık, simgesi olan bal kabağı resimleri çektik.

Devamını Oku 15.11.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS