{$ day.Temps.HighTemp $} °
Reha Erus Reha Erus

Tarantino emekliye mi ayrılıyor?

24.11.2022 Perşembe | 14:04

Oscar’lı Amerika’lı yönetmen Quentin Tarantino’nun emekliye ayrılacağı iddia edildi. Ben bildim bileli Tarantino için hep sinemayı bırakacağı söylentileri arka arkaya gelir. Arşivlere baktım 2014 yılından bu yana her yıl ‘Kill Bill’ yapıtının mimarı için Hollywood’a veda edeceği haberleri peş peşe gelmiş. Şimdi geçenlerde yeni bir haber çıktı. Güya Quentin Tarantino’nun bir sonraki filmi nin son olacağı açıklanmış. Daha doğrusu kendisi böyle bir paylaşımda bulunmuş. Tarantino demiş ki ‘30 yıldır bu işi yapıyorum ama artık şovu bitirmenin zamanı geldi.’

Bugüne kadar Tarantino 10 uzun metrajlı film çekti. Hepsi birbirinden fazla ses getirdi. 1987’de başlayan Hollywood macerasında ünlü yönetmenin ilk filmi ‘En İyi Arkadaşımın Doğum Günü’ oldu. ‘Rezervuar Köpekleri’ ile büyük sükse sağladı. ‘Ucuz Roman’ la ustalığını kabul ettirdi. Bir iki TV dizisinde yönetmenlik koltuğuna oturan Tarantino daha sonra ‘Kill Bill 1’ ve ‘Kill Bill 2’ serisi ile dehasını konuşturdu. ‘Soysuzlar Çetesi’ ve ‘Zincirsiz’ hayranlarının beklediği iki başyapıt oldu. ‘Bir Zamanlar Hollywood’da’ da 10. filmi olarak merakla izlendi. İki filmi için ‘Django Unchained’ (Zincirsizler) ve ‘Pulp Fiction (Ucuz Roman) ile ‘En İyi Özgün Senaryo’ dalında Oscar’ı kazandı.

Geçenlerde Tarantino kaleme aldığı ‘Cinema Spaculation’ adlı kitabının tanıtımında kendisini adeta tekzip eden bir açıklama daha yaptı. Dedi ki ‘8 bölümlük bir TV dizi üzerinde ciddi çalışmalarım var. Diğer yandan uzun metrajlı bir eserin senaryosu üzerinde de çalışıyorum. Ama eğer film çevirirsem bu mutlak sinema salonlarında gösterime girecek.’ Kısacası ya dizi, ya film. Henüz kararını vermemiş gibi görünüyor. Sanırım ünlü yönetmen kendisini emekliye ayırmak için hiç te hazır değil. O ne sinema sanatından, ne de Hollywood’dan kopabilir. Bu böyle biline.

Diğer Yazıları

Şu çılgın Dünya Kupası

Katar’da düzenlenen Dünya Kupası tarihinin 22. si. Ben dördüne basın mensubu olarak katıldım. Diğerlerini TV’den izledim. İlk 1958 yılındakıydı. Hani Pele’nin 17 yaşında yıldızlaştığı ve finalde İsveç’i yenerek Brezilya’ya kupayı büyük ölçüde kazandırdığı Dünya Kupası.

Devamını Oku 27.11.2022

Hakem Cüneyt Çakır'ı uğurlarken

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Gaziantep’te oynanan Türkiye – Çekya özel maçında ilk beş dakika düdük çalarak hakemliğe veda eden Cüneyt Çakır ülkemizi futbol sahalarında muhteşem bir şekilde temsil etmiştir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Devamını Oku 21.11.2022

Meloni için ilk polemik ve eleştiri kızı ile ilgili oldu

İtalya’nın yeni Neofaşist Başbakanı Giorgia Meloni görevindeki ilk polemiği kızı Ginevra ile ilgili yaşadı. G20 Liderler Zirvesi için Endonezya’nın Bali kentine

Devamını Oku 19.11.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS