{$ day.Temps.HighTemp $} °
Uğur Hakan Hacıoğlu Uğur Hakan Hacıoğlu

İskandinav Esintili Bir Sonbahar Vedası - Resa Saffa Park’dan Give It All You Can

04.12.2022 Pazar | 09:09

Aynı yeryüzünün üstünde aynı güneşin ısıttığı çocuklar olsak da hepimizin kendine ait yalnızlıkları, kendine ait kışları var. Yalnız, ıssız ve çatlamış ellerini gizlemeye çalışan…

Sonbaharın vedası da bu yüzden insanı biraz yalnızlığa davet eder. Hayatın akışının içinde turuncu yaprakların yerini toprağı saracak beyaz örtünün uzanacağı günlere bırakmasına ramak kalmıştır. Bu süreci insanın içine kapanması, kendiyle özdeşleşmesi ve kendinde yeni bahara kadar sürecek bir kabuk değişimi ile yeniliklere hazırlayacağı bir bekleme süreci izler.

Kışın bu şartlar arasında kapı aralığından bizleri izlediği vakitlerin henüz başında soğuklarıyla nam salmış İskandinavya’dan son yıllarda gerçekleştirdiği üretimlerle adından söz ettiren Resa Saffa Park yeni şarkısının duyurusuyla gündeme geldi. Asıl adı Theresa Frostad Eggesbø olan ve ülkemizde daha çok Netflix’in İskandinav mitoloji serisi Ragnarok ile adından söz ettiren bir oyuncudur. Fakat Resa Saffa Park’ın aynı zamanda bir müzisyen olduğu gerçeği de kısa zaman zarfında ülkemizde fark edilmiş, kendisi çeşitli Spotify listelerinde kendine yer bulmaya başlamıştır.

Geçtiğimiz aylarda yayınladığı “Kids Lack Rock’n’Roll” sonrası Resa Saffa Park geçtiğimiz günlerde de “Give It All You Can” çalışmasını dinleyicilerle buluşturup yılın sonunu verimli geçirmesinin yanında 2023 yılında oldukça yoğun bir çalışma programı ile dinleyicilerine yeni çalışmalar sunacağına dair sinyalleri de bizlere hissettirmeyi başarıyor.

Çocukluğu itibarıyla Rock’n Roll, Grunge ve Caz gibi geniş bir müzikal yelpazeye ilgi duyan müzisyen, yaşadığı coğrafyanın atmosferik melodisinin yanında modern seslerin de yer aldığı ve pop – soul dokunuşlarıyla zenginleştirilmiş çalışması “Give It All You Can” ile ülkemizde yine dinleyicilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek bir çalışmaya imza atmış.

“Give It All You Can” içeriği itibarıyla birçok ihtimal arasında donup kalmaktan bahsediyor. Şarkı, Resa Saffa Park kendi yorumuyla “Yanlış karar vermekten ya da hata yapmaktan korkmanın, en büyük hata olan hiçbir şey yapmamakla sonuçlanabilmesi” sözleriyle çalışmasının konusunu anlatıyor. Resa sık sık içinde kaldığı bu durum hakkında “Tüm hayatınızı etkileyecek kararlarla ilgili de olabilir, başarısız olmaktan korktuğumuz daha yaratıcı konularda da. Bir sonraki adımın ne olacağı hakkında bir bilgiye sahip olmasam da, kendime her zaman bir şeyler yapmam gerektiğini hatırlatıyorum.” diyor.

Zaman ne gösterir bilinmez fakat Resa Saffa Park’ın ilerleyen günlerde ülkemiz ile ilgili bir sürpriz gerçekleştireceğine dair duyumlar dolaşıyor. Bu duyumların somut adımlara dönüşmesi dileklerimin yanında çalışmanın kıymetini bilecek dinleyici kitlesine kavuşma temennilerimi iletiyorum.

Üretime, yeni mevsime, yeni melodilere…

Diğer Yazıları

Unutulmuş Sokakların Şiiri: Mavi Huydur Bende’den Zor

İkindi üstü gökyüzünde birikmiş bulutların arasından bizlere veda eden güneşi selamlar bazı duygular… Bu duygular üstü kapansa da geriye dönüp tekrar tekrar silinen dizelerin arasında yıpranmış sayfaya yeni bir dize yazmak gibidir. Unutulan, keşfedilen biraz da tekrara düşen…

Devamını Oku 22.01.2023

Canlı Ritimlerin Derin Kaybı: Jeff Beck

Yaşam döngüsünün içinde ilerledikçe insan kurduğu düzenin ilerleyen safhalarına geçiyor. Bu durum aynı zamanda insanı mutlak sonuna da yaklaştırıyor. Belki de yaşamın zirvesi ile ölümün arasındaki ince bağ da buradan kaynaklanıyor. İnsan yaşadıkça hayatı, hayatı yaşadıkça da ölüme uzanan bir girdabın içinde kendini derin bir suya teslim ediyor.

Devamını Oku 15.01.2023

Dehlizlerin arasındaki ışık: Efe Dikmen’den Boşluk

Yeni yılın umut çizgisinden bizleri selamladığı günlerde hareketli bir haftayı geride bıraktık. Bizleri geriden kovalayan birçok stres unsurunun naftalinli dolapların arasına sıkıştırıldığı yeni yılın ilk haftasında bizlere geçmiş yılın son üretimleri eşlik etmeyi ihmal etmedi. Aslında her yeni başlangıcımız biraz da geçmiş tecrübelerimizin bıraktığı izlerle inşa edilmiyor mu? Bu sorunun cevabını verecek bir üretim yılın son günlerinde bizlerle buluştu…

Devamını Oku 08.01.2023
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS