{$ day.Temps.HighTemp $} °
Uğur Hakan Hacıoğlu Uğur Hakan Hacıoğlu

Kendini Duyma Yolculuğu: Özlem Akpınar Yiğit’ten Ses Ver

25.09.2022 Pazar | 09:36

Yaşam seyahatinde gördüğümüz birçok sahnenin zihnimizde bıraktığı anı sarmalında vakit geçtikçe derinlerde kalan anıların silinmediğini ve duyguların da desteğiyle hep diri kaldıklarını görürüz. Bu süreçle birlikte yaşamın bizlere sundukları karşısında da ikilem yaşarız. “Ben kimim?” Bu soru yüzyılımızda en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Bu soruya yanıt arama yolculuğu da yaşam seyahatinin en önemli virajlarından biridir.

Dönemeçlerin geçilmesi kişisel olarak insanda bir tecrübe havuzunun meydana gelmesine ve bu havuzda birikenlerle kişinin istek, duygu ve düşüncelerinin ışığında kendini duyma yolculuğunda önemli bir adım olmasıyla önem kazanmaktadır. Kişi bu sebeple en karanlık anlarda bile kendine seslenip ilk önce kendini duyarak çıkış noktasına kendi ile hareket etmelidir.

Özlem Akpınar Yiğit, üçüncü single çalışması “Ses Ver” ile hayat döngüsünde sıkışıp kalan bir ruhun, bundan kurtulma çabasına ve farkındalık anına vurgu yapıyor. Çalışmanın içerisinde insanın kendini bulma yolculuğuna dair ayak izlerini takip ederek keyifli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Şarkı içinde “Şehir çığlık atarken” derken kendi sesini duymayı hedefleyen insanın dikkatine ve bilincine dair vurgunun da yapıldığını görüyoruz. Şarkıda yaşamsal döngünün içinde ben olma yolundaki insanın bireysel yorgunlukları, kendini bulma yolculuğu ve bu mücadelesinin meydana getirdiği sorgu yeteneğini gözlemliyoruz. Bu gözlemlerin de ışığında keyifli bir parçanın dinleyicide bir muhakeme fırsatı yarattığı ortaya çıkıyor.

Geçmiş yıllarda modern ve etnik vokal tarzında üretimleriyle tanıdığımız Özlem Akpınar Yiğit, son yıllarda single çalışmaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. “Ses Ver” şarkısının mix, mastering ve aranjesinde de Arda Yiğit’in imzası var. Bu birlikteliğin daha birçok müzikal üretimde karşımıza çıkacağı da hissedilebiliyor…

Üretimlerin ve motivasyonların şartlardan oldukça etkilendiği günümüzde gerçekleştirilen üretimlere sahip çıkılması müzisyenlerin üretimlerinde olumlu bir atmosferin meydana gelmesine olanak sağlamasının yanında onlara yeni çalışmalar özelinde bir teşvik de yaratacaktır.

“Ses Ver” insanın yaşam seyahatinde mutlaka dinlemesi – dinlenmesi gereken bir durak.

Yaşama, müziğe ve duraklara…

Diğer Yazıları

Tekniğin Ahenkle Uyumu – Unrelica’dan Heaven Has Come

Doğa ile insanın birbirini keşfetme yolculukları insanlığın yeryüzündeki yaşamsal faaliyetlerinin ilk yıllarından beri devam etmektedir. Bu devamlı keşif macerasının içerisinde gözlem, duyu ve algılamanın etkisi insan kanadında oldukça kıymetlidir. İnsan doğayı keşfettikçe doğa ile arasındaki sınırları kaldırmayı ve doğa ile arasındaki uyumu daha da net bir şekilde görebilmeyi öğrenmektedir.

Devamını Oku 27.11.2022

Bulutlara Koşan Bir Hikaye - Barış Akarsu “Merhaba”

Kara haberlerin, olumsuzlukların ve zorlukların arasında geçen bir haftanın ardından geçmişe dair bizleri tebessüm ettirecek bir gelişme geçtiğimiz gün gerçekleşti. Yıllar evvel sesi, mücadelesi ve tarzıyla hayatlarımızda bir iz bırakarak aramızdan ayrılan Barış Akarsu’nun hayatının aktarıldığı Barış Akarsu “Merhaba” filmi vizyona girdi.

Devamını Oku 20.11.2022

Yalnızlığa Tabi Bir Teslimiyet – Pelin Alios’tan Bırak Kendini Suya

Her yalnızlık iç koşullarında kendine bağlı bir teslimiyetin izlerini taşır. Teslimiyetin peşine gelen alışılmış duyguların izlerini de insanların üzerinde görmek mümkündür. Yalnız suyun akışına kendini bırakan insan bu izlerden arınmak için gerekli fırsatı yakalamış olur.

Devamını Oku 13.11.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS