Uğur Hakan Hacıoğlu Uğur Hakan Hacıoğlu

Melisa Uzunarslan’dan Vicdansız Adam

16.07.2022 Cumartesi | 13:42

Müzik her yeni günde keşif umuduyla denize açılan bir kaşif gibi yeni keşiflere ve yeniliklere hazırlıklı olmayı gerektirir. Değişen ve gelişen dünyanın içerisinde güneşin doğuşuyla başlayan her yeni günde yeni çalışmalar, yeni albümler ve yeni isimler karşımıza çıkabilmekte. Müziğin içerisinde keşif her an kapımızı çalıyor, yeter ki duymak isteyelim…

Melodilerin yolu bir kez o insanın hayatıyla kesişiyorsa her zerresine nüfuz edebilmektedir. Kimi hayatlarda bunun izlerini daha fazla görmek mümkündür. Çocuk yaşta müzikle arasındaki bağı keşfeden Melisa Uzunarslan sonrasında da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini tamamlayarak müzik kariyerini akademik kariyeriyle eşdeğer biçimde sürdürdü. Sürdürülen bu yolculuğunda da parmak uçlarını kemanının tellerinden ayırmadı. Keman ile Melisa Uzunarslan birbirinden ayrılabilecek olgular değildi. Birbirlerini tamamlıyorlardı.

İlk solo albüm çalışması “Tanıdığım En Güzel Deli” sonrası kendisiyle yaptığımız söyleşide müziğin hayatının her zerresine nüfuz ettiğini hissettirmişti. Albümde klasik müziğin izlerinin yanında alternatif müzikten de izler bulunmasıyla Melisa Uzunarslan’ın hisler dünyasına dair detaylar sunuyordu.

Geçtiğimiz günlerde Melisa Uzunarslan “Vicdansız Adam” ile dinleyiciyi buluşturdu. Gün geçtikçe üretim safhasında tecrübe kazanan sanatçı müziğin mutfağında da kalitesini gösterdi. Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan çalışmanın sözleri Mazhar Alanson, müziği de Melisa Uzunarslan’a ait. Şarkının düzenleme ve prodüktörlüğünü Can Algeç üstlendi. Fotoğraflarda Mehmet Hakyemez, kapak tasarımında da Damla Soyer’in imzası bulunuyor.

“Vicdansız Adam” çalışması üretimi itibarıyla Melisa Uzunarslan’ın kıymetli çalışmaları arasında yerini aldı. Doğru bir ekiple yola çıkıldığında bir şarkının doğru bir yolculuğa da uzanabileceğini bizlere göstermiş oldu.

Müzikal üretimlerinde sadece belli bir yaş grubuna değil her kuşağa hitap etme hassasiyetini gösteren Melisa Uzunarslan “Vicdanlı Adam” ile bu konuda da başarılı oldu. Her yaşın müzikal ruhuna hitap eden bu şarkı doğru dinleyicilere ulaştığında değeri daha da anlaşılacak bir üretim… Geleceğe umutla baktıran bu çalışma sanatçının yeni yolculuklara yelken açarken eski tatlardan da izler barındırdığını gösteriyor. Bu bağlamda da kendisi özel bir tebriki hak ediyor.
Daha nice üretimlere…

Diğer Yazıları

Hayatın Motifleri – Elif Çağlar’dan Only of Me

Bazen güneşin açtığı bazen de soğuk rüzgarların esip yağmurlara öncül olduğu sonbahar mevsiminin kendini hissettirdiği bu günlerde dünyanın kendine ait motifleri hissetmek ve bu motiflerin güzelleştirdiği tabiat renklerini görmek mümkün. Hayatlarımızın kargaşasının içinde bir mola verip bu renkleri görmek günümüzün de renklenmesine eşlik edecektir.

Devamını Oku 02.10.2022

Kendini Duyma Yolculuğu: Özlem Akpınar Yiğit’ten Ses Ver

Yaşam seyahatinde gördüğümüz birçok sahnenin zihnimizde bıraktığı anı sarmalında vakit geçtikçe derinlerde kalan anıların silinmediğini ve duyguların da desteğiyle hep diri kaldıklarını görürüz. Bu süreçle birlikte yaşamın bizlere sundukları karşısında da ikilem yaşarız. “Ben kimim?” Bu soru yüzyılımızda en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Bu soruya yanıt arama yolculuğu da yaşam seyahatinin en önemli virajlarından biridir.

Devamını Oku 25.09.2022

Kartal Uluslararası Çocuk Edebiyatı Festivali ve Masal Plakları

İlk kez hayal kurduğunuzda kaç yaşındaydınız? Belki uçurtmanızın gökyüzünde bulutların arasında süzüldüğü yahut dönme dolapta arkadaşınızın gülümseme sesleri arasında kurdunuz ilk hayallerinizi… Belki de yatağınıza uzanıp tavana bakarken ya da bir masal kitabının kahramanlarını düşlerken hayaller alemine daldınız… Sonuç olarak her insan hayal ettiği yaşam uğruna mücadele eder fakat birçok insan bu mücadele esnasında çocukluk hayallerinin dışına çıkar. Oysa o yaşlarda kurulan hayallerin sınırları yoktur.

Devamını Oku 18.09.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS