Son Dakika

Dil balığı nedir, nasıl pişirilir? MasterChef'te gündem: Dil balığı nasıl temizlenir? Dil balığının tadı nasıl, fiyatı kilosu ne kadar?

A A

12.01.2022 - 21:44

MasterChef Türkiye'nin bu akşam yayınlanan bölümünde Tahsin Küçük yapacağı tabakta dil balığı kullanacak. Birçok izleyici dil balığının kilosu ne kadar? sorusuna yanıt arıyor. Peki ama dil balığı nedir, tadı nasıl?

Dil balığı nedir, nasıl pişirilir? MasterChef'te gündem: Dil balığı nasıl temizlenir? Dil balığının tadı nasıl, fiyatı kilosu ne kadar?

Dil balığı birçok yemekte kullanılan bir üründür. Sole birkaç aileye ait bir balıktır. Genel olarak konuşursak, onlar Soleidae ailesinin üyeleridir, ancak Avrupa dışında, isim adı diğer benzer yassı balıklara, özellikle de tek alt sınır Soleoidei'nin diğer üyelerine ve pisi balığı ailesinin üyelerine de uygulanır. Peki ama dil balığı nasıl yapılır, tadı nasıl?

Dil balığı nasıl pişer?
Kaliteli tereyağını ve balığı tavada buluşturun, elde ettiğiniz lezzete hayran kalacaksınız.
Limon, tuz ve birkaç baharatlarla harmanlanan dil balığı ızgara üzerinde hem daha hafif hem de daha leziz şekilde tabaklarınızı süsleyecektir.
Akşama ne pişirsem diye düşünenler için tarifimizdeki dil balığı sosu ile damaklarda bambaşka bir lezzet bırakacağına emin olun.
Ayrıca sarımsak, tuz ve limonla buluşturduğunuz dil balığı fırında piştiğinde, size diğer yemekler için zaman kazandıracaktır.