Fırında Kuzu İncik Tarifi: Kuzu İncik Fırında Nasıl Yapılır? Fırında Nasıl Kaç Derecede Pişer? En Güzel Kuzu İncik Yapımı

Fırında Kuzu İncik Tarifi: Kuzu İncik Fırında Nasıl Yapılır? Fırında Nasıl Kaç Derecede Pişer? En Güzel Kuzu İncik Yapımı

Birbirinden lezzetli besinler bir araya getirilerek eşsiz lezzette yemekler yapılabilir. Önemli olan doğru besinleri bir arada kullanarak en uygun pişirme tekniğini uygulamaktır. Özellikle her akşam yemeğinde damak çatlatan lezzetli yemekler yapılabilir. Akşam yemeklerinde ve ya davet sofralarında genellikle ağır ve zahmetli yemekler yapılır. Bu yemekler et ağırlıklı olmaktadır. Ayrıca fırında yapılan bu etler çeşitli sebzeler ile birlikte pişirilir.

Fırında kuzu incik hem akşam yemeklerinde hem de davet sofralarında yapılabilecek en iyi yemeklerden bir tanesidir. Doğru şekilde pişirilen fırında kuzu incik lezzetli ve benzersiz bir yemek olarak ön plana çıkar.

Fırında Kuzu İncik Tarifi: Kuzu İncik Fırında Nasıl Yapılır?

Malzemeler
- 2 adet kemikli orta boy kuzu incik
- 7 adet arpacık soğan
- 6 adet kuru mürdüm eriği
- 1 adet kahve fincanı içerisinde nar ekşisi
- 1 adet kahve fincanı zeytinyağı
- Bir miktar deniz tuzu
- Taze çekilmiş karabiber
- Tatlı toz kırmızı biber

Fırında kuzu incik geniş bir kabın içerisine alınır. Kuzu incik üzerine ise nar ekşisi, tuz, karabiber, kırmızı biber ve zeytinyağı dökülür. Bu soslar ile kuzu incikler iyice ovulur. Sonrasında ise mürdüm erikleri ve arpacık soğan da eklenir. Kuzu incik, mürdüm eriği ve arpacık soğan fırın poşetine konulur. Fırın poşetinin ağzı iyice düğümlenir. Kuzu incik olan fırın poşetinin üzerine minik delikler açılır.

Fırında Nasıl Kaç Derecede Pişer?

- Mürdüm eriği ve arpacık soğan ile birlikte bir fırın poşetine konulan kuzu incik 200 derece ısıtılmış olan fırına atılmalıdır.
- Bu kuzu incikler ise 200 derece ısıtılmış fırında yaklaşık 1 saat 15 dakika kadar pişirilmelidir.
- Kuzu incik pişerken suyunun içerisinde kalması ve fazla pişmemesi lazım. O nedenle kuzu incik fırında pişerken detaylı olarak kontrol edilmelidir.

En Güzel Kuzu İncik Yapımı

- En lezzetli kuzu inciği yapmak için et lezzetli ve taze olmalıdır.
- Kuzu incikler 200 derecelik fırında pişirilmelidir. Etler yumuşayıp suyunu salana kadar fırın kapağı açılmamalı.
- Kuzu incikler pişmeye yakın fırın kontrol edilmeli. Özellikle de bir çatal yardımı ile kuzu incik kontrol edilmeli. Böylece kuzu inciğin pişip pişmediği de daha net bir şekilde anlaşılabilir.
- Kuzu incik yanında mürdüm eriği ve arpacık soğan olması inciklere lezzet ve aroma katar.
- Kuzu incik için yeteri miktarda tuz ve isteğe bağlı baharatlar eklenmelidir. Bu sayede kuzu incikler aromalı ve lezzetli olacaktır.

Kuzu İncik İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Her evde büyük bir sevkle yenilen kuzu incik özellikle kalabalık sofraların vazgeçilmez yemekler arasında yer alır. Büyük davetlerde ve ya özel günlerde mutlaka kuzu incik yapılır. Geleneksel yemekler arasında yer alan kuzu incik farklı tatlar ile de lezzetlendirilebilir. Kuzu inciklerin lezzetli olabilmesi için tuz miktarı ve baharatlarının da uygun kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra kuzu incik mutlaka ağzı kapalı bir poşetin içinde pişirilmelidir. Fırında poşet içerisinde pişen kuzu incik oldukça lezzetli ve sulu kalacaktır. Kuzu inciğin suyu içerisinde kalır. Etlerin piştiğini anlamak için çatal yardımı ile etler kontrol edilir.

Kuzu İncik Servis Etmenin Püf Noktaları

Kuzu incik geleneksel yemekler arasında yer alır. Özellikle kalabalık sofraların vazgeçilmez yemeği olan kuzu incik bir tür ana yemektir. Kuzu incik yanında pirinç pilavı ve ya iç pilav da servis edilebilir. Kuzu incik fırından çıktıktan sonra mutlaka sıcak olarak servis edilmelidir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS