Quiche Lorraine (kişloren) nasıl yapılır? Kişlören hangi ülkeden gelmiştir? Quiche Lorraine tarifi

Quiche Lorraine (kişloren) nasıl yapılır? Kişlören hangi ülkeden gelmiştir? Quiche Lorraine tarifi

MasterChef'te jüri üyeleri yarışmacılardan yabancı bir yemek tarifi istemiştir. Jüri üyeleri Kişlören hangi ülkeye aittir? sorusunu sordu. Peki ama Quiche Lorraine (kişloren) nasıl yapılır? Hangi ülkeden gelmiştir? Quiche Lorraine tarifi

MasterChef yemekleriyle yine internette en çok araştırılan programlardan birisi oldu. 14 Ağustos günü MasterChef'te kişlören yemeği araştırıldı. Quiche Lorraine (kişloren) nasıl yapılır? Hangi ülkeden gelmiştir? Quiche Lorraine tarifi MasterChef ile gündeme geldi. Binlerce insan kişlöreni araştırdı. İşte Quiche Lorraine (kişloren) nasıl yapılır? Kişlören hangi ülkeden gelmiştir? Quiche Lorraine tarifi ile ilgili bilgiler. 

Kişlören nedir?

Kiş hamuru tuzlu muhallebi ve peynir, et, deniz ürünleri veya sebze parçaları ile doldurulmuş pasta kabuğundan oluşan bir Fransız tart türüdür. En iyi bilinen varyant lardons, pastırma ve genellikle peynir içeren quiche Lorraine'dir. Kiş sıcak veya soğuk olarak servis edilebilir.

 

Quiche Lorraine hangi ülkeden gelmiştir?

Kişlören Fransa'ya ait bir yemektir. Fransa'nın meşhur tart ürünüdür. 

 

Kişlören nasıl yapılır?

Quiche Lorraine Tarifi İçin Malzemeler

200 g un

100 g tereyağı

4 yumurta

30 ml su

200 g sucuk

100 g gravyer peynir

250 ml krema

1 g toz muskat

Tuz

Karabiber

 

Tereyağını elinizle una yedirin. Ortasına çukur açıp; 1 yumurta, su ve tuz ekleyip, hamuru elde edin. Ardından dolaba koyup 30 dakika dinlendirin. Sucukları küp şeklinde kesip, soğuk suya koyun ve kaynatın. Kaynama noktasına gelince, süzün ve sucuklar hâlâ sıcakken tereyağı ile 2-3 dakika kavurun. Yağını süzüp, soğumaya bırakın. Krema, 3 yumurta, tuz, karabiber ve muskatı çırpın ve süzgeçten geçirin. Dolapta dinlenen hamuru alın ve oklavayla açın, tart kalıbının içine yerleştirin. Dibine doğru bastırın. Çatal yardımı ile gözenekler açın. Dışarıda kalan hamuru kesin. Hamurun üzerine, kabarmasını engellemek için yağlı kağıt ve ağırlık yapması için kuru fasulye veya nohut koyun. 180 derecelik fırında yaklaşık 10 dakika pişirin. Tart hamurunu fırından çıkartıp, ortasındaki yağlı kağıdı, fasulyeleri/nohutları alın. Hamurun ortasının pişmesi için, 3-4 dakika daha fırına atın. Çıkartıp, sucukları ortasına dizin, üzerine rende peyniri ekleyin. Krema dolgu malzemesini ekleyin ve fırına atın. 20-25 dakika daha alt-üst fan modunda pişirin. Üzeri renk alınca fırından çıkarın.

 

Gravyer yerine sevdiğiniz başka bir peynir de kullanabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS