Bulvara 20 yıl sonra yeniden Uğur Mumcu adı verildi

Bulvara 20 yıl sonra yeniden Uğur Mumcu adı verildi
Bulvara 20 yıl sonra yeniden Uğur Mumcu adı verildi

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN'da 1999 yılında ismi Yumurtalık Bulvarı olarak değiştirilen Uğur Mumcu Bulvarı, 20 yıl sonra yeniden eski adına kavuştu.

Yeniden Uğur Mumcu adını alan bulvarın tabelası gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun 27'nci ölüm yıldönümünde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar tarafından takıldı. Başkanı Karalar, "20 yıl önce yerinden çıkarılıp Yumurtalık Bulvarı yapılmaya çalışılan Uğur Mumcu Bulvarı’nı Kadir Aydar'ın gayretleri ile yeniden adına kavuşturduk” dedi.

'UĞUR MUMCU ADI YENİDEN YAŞAYACAK'

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ise “Özgürlüğün simgesi, Cumhuriyet'in sesi olan Uğur Mumcu, Kuva-i Milliye ruhuyla yaşayan, yüreği yurt sevgisiyle dolu, Türkiye'nin kaybettiği en büyük değerlerden biridir. 20 yıl sonra Uğur Mumcu’nun adını ölümünün 27. yıldönümünde başkanımız Zeydan Karalar ile birlikte yeniden bulvarımıza veriyoruz. Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunan Uğur Mumcu’yu bir kez daha saygı ve özlemle anıyorum” diye konuştu.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS