Ceyhan Belediyesi'nden 800 bin lira çiçek tasarrufu

Ceyhan Belediyesi'nden 800 bin lira çiçek tasarrufu
Ceyhan Belediyesi'nden 800 bin lira çiçek tasarrufu

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediyesi ekipleri, cadde, refüjler ve kavşakları 800 bin lira tasarruf sağlayarak kendi ürettikleri çiçeklerle süslüyor.

Üretim yaparak peyzaj çalışmalarında kullanılacak 172 bin 750 çiçek için ödenecek tutarı harcama kalemleri içinden çıkaran Ceyhan Belediyesi, bu çalışma ile 800 bin lira tasarruf sağladı. Üretilen çiçekler caddelerdeki yerini almaya başladı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar "Göreve geldiğimiz günden bu yana Ceyhan'ın kaynaklarını yine Ceyhan için kullanmak için çalışıyoruz. Bütün birimlerimiz kendi görev alanları dahilinde tasarruf tedbirleri aldı. Satın alınan ürünlerle hizmet yapmak yerine tamir ederek ya da üreterek yine aynı kalite ile Ceyhan’a hizmet etmeye gayret ediyoruz" dedi.

800 BİN LİRA TASARRUF

Ceyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde görevli ziraat mühendislerinin Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte çiçek serası kurduğunu anlatan Başkan Kadir Aydar, "Bu serada üretilen çiçeklerler ilçemizin peyzaj çalışmalarını yapmaya başladık. Bu çalışma 172 bin 750 çiçeğe ödemek zorunda kalacağımız 800 bin lira belediyemizin kasasında kalacak. Böylece daha yeşil bir Ceyhan’a daha az bir maliyetle kavuşmuş olacağız" diye konuştu. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS