Ceyhan Cezaevi'nde bekleme salonu inşaatı başladı

Ceyhan Cezaevi'nde bekleme salonu inşaatı başladı
Ceyhan Cezaevi'nde bekleme salonu inşaatı başladı

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun önündeki boş araziye mahkum aileleri için yapılacak bekleme salonunun inşaatına başlandı.

Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi'nde yatan mahkumların ailelerinin görüş günlerinde açık alanda beklememesi için çalışma başlatıldı. Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Türlübaş Mahallesi Özdemir Sabancı Bulvarı üzerinde bulunan Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun önündeki boş araziye konforlu bir bekleme salonunun yapımına başladıklarını söyledi. 

Çalışma hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkan Aydar, "Cezaevini ziyaretimiz sırasında mahkum yakınlarının çileli bekleyişine şahit olmuştuk. Kadınlar, çocuklar açık alanda, zorlu hava koşulları altında yakınlarıyla görüşmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorlardı. Özellikle tuvalet ihtiyacı büyük problem haline geliyordu. Cezaevi bizim görev alanımız dışında ancak bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz diye ekibimle birlikte bir çalışma yaptık. Cezaevinin önüne bulunan alana 530 metrekare büyüklüğünde içinde tuvaletlerin, çay ocağının bulunduğu, klimalı ve konforlu bir bekleme salonunun yapımına başladık. Çok kısa zamanda bekleme salonunu mahkum yakınlarının hizmetine sunmuş olacağız" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS