Ceyhan'a Hafızlık Eğitim Kompleksi müjdesi

Ceyhan'a Hafızlık Eğitim Kompleksi müjdesi
Ceyhan'a Hafızlık Eğitim Kompleksi müjdesi

Şahin ÖZER/CEYHAN(Adana),(DHA)- ADANA'da Ceyhan İlçe Müftüsü İbrahim Memiş, 10 bin 643 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek Ceyhan Kur'an Hafızlık Eğitimi Kompleksi ve Gençlik Değerleri Eğitim Merkezi'nin 2 senede tamamlanacağını açıkladı.


Bünyesinde 320 kişilik konferans salonu, 160 kişilik hafızlık kursu, 60 kişilik ezber odaları, kütüphane, aktivite merkezleri, ince sanat odaları, 120 kişilik 4-6 yaş grubu sınıfları, futbol, basketbol sahaları, spor salonu ve yüzme havuzu ile 4 katlı Gençlik Değerleri Merkezi barındıracak olan kompleksin Ceyhan'ın yüz akı olacağını söyleyen İbrahim Memiş, inşaatın çok yakında başlayacağını kaydetti.


Selçuklu-Osmanlı mimarisine dair izlerin yer alacağı kompleksin, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan imam-hatip, müezzin ve öğreticilerin hizmet içi eğitimlerine de ev sahipliği yapacağını anlatan Memiş, "Ayrıca, merkezde ihtisas kursları da düzenlenebilecek. Ceyhanlı kardeşlerimiz bu esere inşallah sahip çıkacak. Biz de iki yıl içerisinde bu projeyi tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.


 Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS