Ceyhan'da bayram coşkusu

Ceyhan'da bayram coşkusu
Ceyhan'da bayram coşkusu

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Belediye Başkanı Hülya Erdem içinde bando ekibinin bulunduğu bir otobüsle Ceyhan’ın caddelerini dolaştı. Otobüsü gören Ceyhanlılar bayraklarını alıp balkonlara çıktı.
Kurtuluş mücadelesinin başladığı günün 101. yılı kutlamaları bu yıl koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kısıtlı imkanlara rağmen coşkuyla kutlandı. Başkan Hülya Erdem, 19 Mayıs için özel olarak süslenmiş üstü açık bir otobüs ve bando takımı ile ilçenin caddelerini gezerek vatandaşlara bayram coşkusunu yaşattı. Erdem, evlerinin damlarına ve balkonlarına çıkan tüm Ceyhanlılar gibi belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği havai fişek gösterisini izledi.
Halkın Cumhuriyet, bayrak ve vatan sevgisini 101 yıllık heyecan ve coşku ile yaşadıklarını görmenin mutluluk verici olduğunu vurgulayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, "Salgın önlemleri nedeniyle caddelerimizde meydanlarımızda kutlayamadığımız bayramlarımızı kutlayabilmek için bugün için özel olarak süslediğimiz otobüsümüz ve bando takımı ile ilçemizin caddelerini gezmenin vatandaşlarımıza moral olacağını düşündük. Nitekim de öyle oldu. Tüm Ceyhan balkonlarından, damlarından bize eşlik etti. Havai fişek gösterisi ile de bu sevinci taçlandırdık. Kurtuluşumuzun ilk adımının 101. yılı kutlu olsun" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS