hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  4 milletten 250 anne kahvaltıda buluştu

  4 milletten 250 anne kahvaltıda buluştu
  expand

  4 milletten 250 anne kahvaltıda buluştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADANA,(DHA)- ADANA'da sosyal uyum faaliyetleri kapsamında 4 milletten oluşan 250 yerel ve göçmen annenin bir araya geldiği sosyo kültürel yönlerinin tanınması ve karşılıklı olarak kaynaşması amacıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi. 
  Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliği ile sosyal uyum faaliyetleri kapsamında 4 milletten oluşan 250 yerel ve göçmen annenin bir araya geldiği sosyo kültürel yönlerinin tanınması ve karşılıklı olarak kaynaşması amacıyla, Çukurova ilçesinde Anneler Buluşuyor Kahvaltı Etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile IOM temsilcileri de katıldı.
  KAYNAŞMA OLANAĞI SAĞLANDI
  Sosyal uyum etkinliklerinde aynı mekanı paylaşıp daha önce etkileşime geçmemiş topluluklara paylaşımda bulunmaları için sosyal temas imkanı tanındı. Anneler ile yapılan faaliyetlerde yaşam kültürü perspektifinde olumlu etkiler meydana getirildi. Yine göçmenlere kültür, sanat, eğitim, sağlık tanıtım amaçlı mekan ve çevreleri tanıtmak ve  yerel gruplar ile  kaynaşmalarına olanak sağlandı. Kentin göçmenlerden kaynaklı sorunlarını giderebilmek için kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılmaya devam edileceği bildirildi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow