Adana lavanta kokacak

Adana lavanta kokacak
Adana lavanta kokacak

ADANA,(DHA)-  ADANA İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, "Türkiye’de tarımın başkenti konumundaki Çukurova, katma değeri yüksek ve endüstriyel üretime dönecek yeni ürün yelpazesi oluşturmak zorundadır" dedi.

Adana İl Tarım Ve Orman Müdürü Muhammed Ali Tekin ve İŞKAD üyeleri ile birlikte lavanta bahçesinde fide diken İŞKAD Başkanı Berman Mantı, burada yaptığı açıklamada “Biz Çukurova’nın her karışında doğamıza ve tarımımıza yönelik her türlü faaliyetin emekçisi ve geleceğimizle entegre olacak her türlü projenin gönüllüsüyüz. Çukurova bereketli toprakları ve tarımsal teknolojinin kullanılması bakımından Türkiye’de tarımın başkenti olmuştur ve başkenti olarak kalması konusunda tarımsal değerlerimize sahip çıkma zamanı gelmiştir. Bu verimli topraklarda katma değeri yüksek ve endüstriyel üretime dönebilecek yeni ürün yelpazesi oluşturulması konusunda yoğun çaba içerisinde olan İl Tarım Ve Orman Müdürlüğümüze biz de İŞKAD olarak bu projelere her daim destek verip, katkı sunma motivasyonu içerisindeyiz" dedi.

LAVANTA ÇİÇEKLERİNİ HEYECANLA BEKLİYORUZ

Tarımsal kalkınmanın farkındalığı ve gerekliliği konusunda yoğun mesai harcanan tüm projelerde alın teri akıtmaya hazır olduklarınıda ifade eden  Berman Mantı, "Kentimizde tarımsal turizmin öncüsü olacağını düşündüğümüz lavanta bahçelerini şehrimizin güzel insanlarıyla buluşturarak Adanamıza yeni bir sıfat daha kazandırma hedefi içerisindeyiz. Çukurova’nın gölden gelen Akdeniz esintisine eşlik edecek tüm ovanın kokusunu değiştirecek ve  turizm cazibesi yaratacak lavanta bahçeleri oluşturuyoruz. Dikimleri biten lavantaların çiçeklerinin açacağı günü büyük bir heyecanla bekliyoruz" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS