Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı

Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı
Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı

Rüşan Anıl ATAR/ADANA, (DHA)- ADANA’da Vakıf Haftası kapsamında Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı yapıldı.

Bu yıl ‘Vakıf Medeniyetinde Şefkat ve Merhamet’ temasıyla kutlanan Vakıf Haftası etkinlikleri kapsamında, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi, beraberindeki görevlilerle birlikte merkez Seyhan ilçesine bağlı Şehit Duran Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi ailelere kuru gıda yardımında bulundu. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Vakıf Haftası’nın sosyal medya kanalları ve kitle iletişim araçlarıyla kutlandığını belirten Develi, gıda kolilerinin içerisinde Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un kaleme aldığı mektubun da yer aldığını söyledi.

HER AY İHTİYAÇ SAHİBİ 506 AİLEYE GIDA YARDIMI

Sorumluluk alanlarındaki Adana ve Mersin’de toplam 506 aileye her ay yapılan kuru gıda dağıtımının devam ettiğini kaydeden Develi, “İlk, orta, lise ve yüksek öğretimde okuyan 712 öğrencimize burs yardımında bulunmakta, 121 ihtiyaç sahibi ailemize de her ay maaş ödemeleri yapılmaktadır. Bugün Ramazan Bayramı öncesi ailelere kuru gıda kolilerini ulaştırma gayretindeyiz. Vakıflar, hiçbir karşılık beklemeden veren el oluyor, şefkat, merhamet ve dayanışmanın sağlanmasında olduğu kadar toplumsal birlik ve beraberliğin güçlendirilmesinde de önemli rol oynuyor” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS