Avukat Kılınç, CHP Adana İl Başkanlığı'na aday

Avukat Kılınç, CHP Adana İl Başkanlığı'na aday
Avukat Kılınç, CHP Adana İl Başkanlığı'na aday

Nuri PİR/ADANA, (DHA)- ADANA'da CHP İl Kongresi’nde başkan adayı olan Av. Hacı Hüseyin Kılınç, partililerinden destek istedi.

Mevcut başkan Mehmet Çelebi ile 22 Şubat’taki İl Kongresi’nde yarışacak olan avukat Hacı Hüseyin Kılınç, delegelerden destek istedi. İradesini başkalarına teslim etmiş il başkanı, ilçe başkanı ve örgütler istemediklerini belirten Kılınç, “Denge ve denetleme mekanizması hayata geçirilmediği sürece  örgütler de bir zaaf, yetersizlik, eksiklik içerisine düşer ve başkasının kumandası altında bir il örgütü oluşarak , üyenin, delegenin hakkını kimse savunamaz. Doğru olan bu değildir. İradesi ipotek altına alınan bir il başkanı, görevini hakkaniyetle yapabilir mi? Yapamaz, çünkü şu an görünüyor ki böyle bir açmazla, sıkıntı ile karşı karşıyayız" dedi.

Kılınç, dayanışma, kardeşlik, paylaşım ve özgürlüğün parti içinde yeniden egemen kılmak için aday olduğuna değinerek, “Kimseden talimat almadan, uzaktan kumandalı talimatlara uymadan çalışacağız. Gücümüzü delegeden alıp, hesabını da sadece oraya vereceğiz. Kurumlarla eşit ilişkide olduğumuz gibi denge, denetleme ve fren mekanizması da olacak. Erken bir genel seçimde koltuğu bırakıp belediye başkanı ya da milletvekili adayı olmayacağım" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS