Başkan Akay, Aydınlar ve Barış Mahalleleri’nde

Başkan Akay, Aydınlar ve Barış Mahalleleri’nde
Başkan Akay, Aydınlar ve Barış Mahalleleri’nde

ADANA,(DHA)-  SEYHAN Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 2020’de olduğu gibi 2021 hizmet yılında da yapılacak öncelikli hizmetleri belirlemek amacıyla Aydınlar ve Barış Mahalleleri’nde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
2021 yılı hizmet önceliklerini belirleme ziyaretlerine Başkan Akif Kemal Akay’ın yanı sıra, belediye başkan yardımcıları ile ilgili birim müdürleri katıldı. İlk olarak Aydınlar Mahallesi’ne giden Başkan Akay ve beraberindekiler, Muhtar Eyvaz Tuna ile bölge halkını ziyaret etti.
Pandemi önlemlerine uygun olarak maske, mesafe kurallarına uyulan toplantıda, Eyvaz Tuna, mahallede önemliden önemsize doğru yeni veya yenilenmesini arzu ettiği hizmetleri aktardı. Çevrede bulunan vatandaşlar da yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Akay’a teşekkür ederken, hizmette öncelikler konusunda görüşlerini aktardılar. Başkan Akay ise mevcut bütçe ile halkın ihtiyaç duyduğu ve belirttiği en önemli hizmetten, önemsize doğru sıralı şekilde iş ve işlemlerin yapılacağını kaydetti.
Başkan Akay ve beraberindekiler daha sonra Barış Mahallesi’ne geçti. Başkan Akay, Barış Mahallesi Muhtarı Özkan Ökdem ve vatandaşla bir araya geldi. Özkan Ökdem, Başkan Akay’a,  yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Muhtar Ökdem, yeni dönemde mahallesinde öncelikli olarak ihtiyaç duyulan veya yenilenmesini talep ettiği hizmetleri aktardı. Mahalle sakinleri de Başkan Akay ile sohbet ederek, yıl içinde yapılması planlanan iş ve işlemlerle ilgili görüşlerini aktardı.
Başkan Akay da muhtar ve mahalle sakinlerine katkılarından dolayı teşekkür etti. Muhtar ve vatandaşların yönetimde söz sahibi olmasının kendilerine hizmet sunumunda büyük katkı ve kolaylık sağladığını ifade eden Başkan Akay şöyle konuştu:
“Aydınlar ve Barış Mahallelerimiz’de bir kez daha gördük ki sorunları en iyi, yaşayanlar biliyor. Bu nedenle muhtarların, halkın ve diğer sivil toplum kuruluşlarının yönetimde söz sahibi olmasını önemsiyoruz. Mahallede kimin yardıma ihtiyacı var, hangi hizmet öncelikli bunu en iyi muhtar ve burada yaşayanlar biliyor. Bu istişareler sonucunda biz de en öncelikli hizmetten başlayarak hizmet sunumunu, en yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da sosyal yardımlarımızı ulaştırabiliyoruz. Bu konuda bize katkı veren tüm muhtar ve halkımıza teşekkür ediyorum.”
ÇOCUKLAR HEDİYELERİNİ ALDI
Başkan Akay, belediye bürokratları ve muhtarlar daha sonra mahallelerdeki hizmet alanlarında inceleme yaptı. Başkan Akay mahallelerde karşılaştığı çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS