Başkan Çetin: Adana'nın önü açıldı

Başkan Çetin: Adana'nın önü açıldı
Başkan Çetin: Adana'nın önü açıldı

ADANA, (DHA)- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Soner Çetin, Şambayadı, Kabasakal ve Esentepe bölgesinin imar sorununun çözülmesiyle Adana’nın önünün açıldığını, sırada Yüzüncü Yıl heyelan bölgesi ve Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin olduğunu söyledi.


Her hafta gerçekleştirdiği Halk Günü toplantısında konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 25 yıllık sorunun çözülerek Adana'nın önünün açıldığını ve 5 Ocak’ta 16 bin kişiye tapularını dağıttıklarını söyledi. Bu işin öncülüğünü yapmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydeden Çetin, "Bu konuda çeşitli tartışmalar da yaşandı. ‘Belediye tapu dağıtmaz’ diyenler oldu. Benzeri örnekler çok yaşandı. 18 uygulamasını kim yaparsa tapuları o dağıtır. 18 uygulamasını biz yaptık, tapuları da Tapu Sicil Müdürlüğünden hemşehrilerimize dağıtmak üzere teslim aldık” dedi.


Sırada Yüzüncü Yıl Mahallesi'ndeki heyelan bölgesi ve Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin olduğunu dile getiren Çetin, "Bu konuda çalışmaları tamamlamıştık. Büyükşehir Belediyesi'nde bekliyordu. Komisyonda görüşülüyor. En kısa zamanda müjdeli haberi vereceğiz. Bu iki sorunu çözdüğümüz zaman dünyanın en mutlu insanı olacağım” diye konuştu.


YAĞIŞ İÇİN ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK


Başkan Soner Çetin, Adana’nın son dönemde sağanak yağışlardan dolayı bir afet yaşadığını hatırlatarak, şöyle konuştu:


“Meteorolojiden yağmur bilgisi gelmesinin ardından önlemlerimizi aldık. Arkadaşlarımız da fedakarca çalıştı. Çok şükür Çukurova’da önemli bir sorun yaşanmadı. Ancak köy yollarında hasar oluştu. Zaten bu yağışlar en çok asfalt konusunda hasar verdi. Özellikle köyle yolları bozuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da Adana’daki afetle ilgilendi, az da olsa bize de hibe desteği sağladı. Bize gönderilen 2 milyon lirayı köy yolları için harcayacağız. Yağışlar sadece şehire değil tarım alanlarına da büyük zarar verdi. Üretici mağdur oldu. Çiftçi borçları yeniden yapılandırılmalıdır.”Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS