Başkan Karalar Gaziantep'te

Başkan Karalar Gaziantep'te
Başkan Karalar Gaziantep'te

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gaziantep’te vatandaşlarla bir araya gelerek Millet İttifakı’na mensup belediyelerin başarı öykülerini anlattı.
Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) mensup 190 belediye başkanı, Belediye Başkanları Çalıştayı’na katılmak üzere Gaziantep’te bir araya geldi. Belediye başkanları çalıştay öncesi kentin dört bir yanında vatandaşlarla buluştu, ziyaretler gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da bazı belediye başkanları ve CHP’lilerle birlikte Araban ve Yavuzeli ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu, sorun dinledi, dertleşti, CHP’li belediyelerin yönetim anlayışını anlattı. Zeydan Karalar, son yapılan yerel seçimlerde 11 büyükşehir belediye başkanlığını kazandıklarına dikkat çekerek, “Başkanlardan bir tanesinin başarısız olduğunu söyleyebilecek var mı?” diye sordu.
Başkan Zeydan Karalar, CHP’nin sadece büyükşehirlerde değil, il ve ilçe belediyelerinde de başarılı olduğunu kaydederek şöyle konuştu:
“Onlardan biri için, ‘Bunlar bu işi yapamıyorlar diyecek biri var mı?’ Büyük zorluklar içinde belediyeler yönetiliyor. Efsane yaratan, destan yaratan bu kadro, bu parti iktidar olduktan sonra devleti yönetecek. Belediyeleri en iyi şekilde yönetenler, devleti de en güzel şekilde yönetecektir. Demelisiniz ki; ‘Bu insanlar belediyeleri aldılar ve iyi yönettiler. Olağanüstü işler yapıyorlar. Üstelik paramızı pulumuzu iyi kullanıyorlar.’ Bu gerçek halkımızca görülmeli ve bunun gereği yapılmalı. Bizler, önceki dönemlerde yapılan işleri yarı fiyatına gerçekleştiriyoruz. Adana Büyükşehir Belediyesi’nden örnek verecek olursam; daha önce 63 milyon liraya yapılan araç ihalesini 37 milyon liraya bitirdim. Bir barajdan ilçelere ve köylere su getirme işini 1 buçuk milyar liraya yapacaklardı. Ben aynı işi 300 milyon liraya yapıyorum. Bu paralar sizin paralarınız, halkımızın parası. Onun için en iyi şekilde korumak zorundayız ve öyle yapıyoruz. Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanları 3 ayda bir, 4 ayda bir maaş alıyordu. Şimdi benim işçim maaşını ne zaman alacağını biliyor ve her ay düzenli yatırılıyor. 1800 lira olan işçi maaşını 4 bin lira yaptım.”
CHP’li belediyelerin, Millet İttifakı belediyelerinin yaptıklarının ortada olduğunu ve başarı öyküleri yazıldığını anlatan Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti:
“Fazla düşünmeye gerek yok. Halkın önünde seçenekler var, başarı öyküleri var. Başarı öykülerini yazanlar ülkeyi yönetecek. ‘Oyumu kime vereyim? Becerebililer mi?’ İkilemlerini, kararsızlıkları aşmış olmamız gerek. Memleketimize başarılı bir şekilde hizmet edeceğiz.”
Başkan Zeydan Karalar, buluşmanın ikinci gününde diğer belediye başkanlarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Halka verilen sözlerin tutulduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, birlik ve beraberliğin devam edeceğini söyledi.
Çalıştay kapsamında atölye çalışmaları da yapıldı ve 2 yılı aşkın sürede belediyelerin icraatları değerlendirildi. Online anket çalışmasının gerçekleştirildiği ikinci günde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çalıştaya katıldı. 3'üncü günün sabah saatlerinde anket sonuçları ve ilk gün yapılan saha çalışmalarının çıktıları sunuldu. Panel oturumunun da yapıldığı 3'üncü günde, tematik konularda startup sunumları gerçekleştirildi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS