Büyükşehir’den Adanalıya 2 milyonu aşkın maske

Büyükşehir’den Adanalıya 2 milyonu aşkın maske
Büyükşehir’den Adanalıya 2 milyonu aşkın maske

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi üretim bantlarını güçlendirdi ve maske üretim kapasitesini günde 120 bin adede çıkardı. Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon maske dağıtan ekipler, 553 bin haneye ulaşarak 2 milyonu aşkın maske dağıtmayı hedefliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs nedeniyle şu ana kadar yaklaşık 1 milyon maske dağıttı. Uygun maliyetle maske üretimi gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’daki 535 bin haneye ulaşarak, toplamda 2 ile 2 buçuk milyon arasında maske dağıtımını kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyor. Üretim bantlarını makine ve personel açısından güçlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi, günlük 30 bin paket, 120 bin adet kapasitesine ulaşarak, Adanalıların maske ihtiyacını hızla karşılıyor.

GÜNDE 5 BİN ADET GIDA KOLİSİ DAĞITILIYOR
Maske dağıtımının dışında, sosyal belediyecilik ve koronavirüsle mücadele adına önemli işlere imza atan Adana Büyükşehir Belediyesi, şu ana kadar 60 bine yakın gıda kolisi dağıttı. Gıda kolisiyle ilgili başvuru sayısının 250’bine ulaştığı Adana’da, gerçekten evine ekmek götüremeyen insanlara destek olunabilmesi için başvurular süzgeçten geçiriliyor. Adana Büyükşehir Belediyesi koli dağıtımı günde 5 bin adede çıkardı.
-GÖRÜNTÜLÜ
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS