ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni mezunlarını uğurladı

ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni mezunlarını uğurladı
ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni mezunlarını uğurladı

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ant içme ve mezuniyet töreni, Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Mezun öğrencilerin selamlama seremonisinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Çukurova Üniversitesi kurumsal tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz, Dekan Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları ve öğrencilerinin dinletisinin ardından ilk açılış konuşmasını dönem birincisi Hanım Ezgi Arı yaptı.

Akademisyenler adına Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz bir konuşma gerçekleştirirken Diş Hekimleri Odası adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Güler öğrencilere seslendi. Güler meslek odası olarak sektörel sorunlara değinerek Türkiye’de 65 yaş üstü nüfusta total dişsizlik oranının yüzde 50’lerde olduğunu söyledi. Dekan Prof. Dr. Serdar Toroğlu ise mezuniyetlerin her zaman özel olduğuna değinerek yaşamlarımızda bu anların çok önemli olduğunu söyledi.  Prof. Dr. Toroğlu konuşmasına şöyle devam etti:  "Mezuniyetler bir dönüm noktası, yeni bir sayfa, yeni bir başlangıcı sembolize eder. Ancak sadece mezuniyet değil, mezuniyet öncesi ve sonrası olanlara da odaklanmak gerekir. Mezuniyete uzanan yol yıllar süren zor bir süreçtir. Diş hekimliği fakülteleri 5 yıllık bir eğitim programı sunuyor ve öğrencilerimiz bizlere sıklıkla ‘Bu kadar çok şey bilmem gerekir mi?’ diye soruyorlar. Her aşama sizi bir sonraki aşamaya hazırlamak ve nihayetinde sizi toplumla uyumlu, doğru çalışan ve kamu yararına katkıda bulunan iyi ve açık fikirli yurttaşlar haline getirmek içindir. Eğitim programları sizleri mesleğe ve dünyaya hazırlamak içindir."

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise Çukurova Üniversitesi olarak eğitim-öğretim kadrolarında yer alan akademisyenlerin içselleştirdiği ilkelerin ve şiar edindiği değerlerin tüm öğrenciler tarafından benimsenmesinin daima temel hedefleri olduğunu söyledi. Rektör Kibar, öğrencileri topluma katkı sağlayan, hakkaniyet sahibi, liyakati önemseyen, aidiyet hissi yüksek, güvenilir bireyler olarak yetiştirmeyi ve bu özelliklere haiz biçimde mezun etmeyi ana sorumlulukları olarak kabul ettiklerini sözlerine ekledi. Açılış konuşmalarının ardından son ders olan 'Tıp Etiği' dersini Doç. Dr. Funda Kadıoğlu verdi.  Prof. Dr. Onur Uçak Türel’in Diş Hekimliği Andı’nı okutmasının ardından dönem birincisi yaş kütüğüne plakasını çakarak diploma ve plaketini Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’dan aldı. Öğrenciler, akademisyenlerden diplomalarını almasının ardından keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS