Çukurova Belediyesi meclisinde borçlanma yetkisi kabul edildi

Çukurova Belediyesi meclisinde borçlanma yetkisi kabul edildi
Çukurova Belediyesi meclisinde borçlanma yetkisi kabul edildi

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediyesi Meclisi olağanüstü toplantısında Başkan Soner Çetin’e borçlanma yetkisi verilmesi görüşüldü. Mecliste borçlanma yetkisi, tüm parti gruplarının desteğiyle kabul edildi.
Oturumu açmadan önce meclis üyelerine seslenen Başkan Soner Çetin, salgının olumsuz etkilerini en aza indirmek için belediye olarak Vefa Sosyal Destek Grubu’na her türlü desteği sağladıklarını belirterek, "Tüm kurumlarla el ele uyum içinde çalıştık. Adana’da çok vaka görülmemesi bu uyumun bir sonucudur. Bu süreçte 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sıcak yemek servisi yaptık, ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunduk ve Çukurova’nın sokak ve caddelerini ilaçlı suyla yıkadık. Bunun yanında işyerlerinde dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdik" dedi.
GEÇEN YIL YETKİYİ KULLANMADI
Geçen yıl da borçlanma yetkisi aldığını ancak bunu kullanmadığını kaydeden Başkan Soner Çetin, "Bu yılın 6’ncı ayına geldik. Borçlanma yetkisini araç alımı ve devam eden yatırımları tamamlamak için talep ediyorum. İller Bankası’ndan gelen katkı payları çok düştü. Ramazan ayında personel maaşlarının yarısını ödeyebildik. Bu yetkiyi kullanmak istemiyoruz. Ancak ihtiyaç halinde kullanacağız" diye konuştu.
TÜM GRUPLARDAN DESTEK
Daha sonra AK Parti Grup Sözcüsü Recep Özdemir gündemle ilgili söz alarak grup olarak borçlanma talebine destek vereceklerini açıkladı. Recep Özdemir, "Başkanımız bu konuda bizlere gerekli açıklamayı yaptı. Bu sürecin sağlıklı yürütülmesi için destek vereceğiz. Kararın oy birliğiyle geçmesi Çukurova Belediyesi’ne moral motivasyon olacaktır. Borçlanmanın iyi niyetli ve güzel çalışmalarında kullanılacağından eminiz" ifadelerini kullandı. 
UYUMLU ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRİR
Ardından yapılan oylamada Başkan Soner Çetin’e borçlanma yetkisi verilmesiyle ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. Oylama sonra meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Soner Çetin, Cumhur İttifakı'na mensup parti gruplarının olumlu yaklaşımlarından övgüyle söz etti. Başkan Soner Çetin, “Bu uyumlu çalışmanın sonucu mutlaka başarı olacaktır” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS