Engelli eski milli kadın sporcu ile antrenörün aşkı evlilikle noktalandı

Engelli eski milli kadın sporcu ile antrenörün aşkı evlilikle noktalandı
Engelli eski milli kadın sporcu ile antrenörün aşkı evlilikle noktalandı

ADANA,(DHA)- TEKERLEKLİ Sandalye U22 Milli Takımı antrenörlerinden Ali Arda Öztürk ile Tekerlekli Sandalye Kadın Milli Takımı eski oyuncularından Cansu Yeşilyurt, Adana Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü Nikah Salonu’nda düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.
Engelli basketbol dünyasının sevilen isimleri, Tekerlekli Sandalye U22 Milli Takımı antrenörlerinden Ali Arda Öztürk ile Tekerlekli Sandalye Kadın Milli Takımı eski oyuncularından Cansu Yeşilyurt'ün nikahını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar kıydı. Genç çiftin nikah şahitliklerini Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Basın Daire Başkanı İsmail Güneş, Cemal Demircioğlu, Metin Bulut ve Seda Tunç yaptı.
HEDEFİMİZ ENGELSİZ BİR DÜNYA
Genç çifte mutluluklar dileyen Başkan Zeydan Karalar, “Engelsiz bir dünya oluşturmak için hareket ediyoruz. Bugüne kadar görev yaptığım yerlerde bu konuda büyük hizmetler gerçekleştirdiğimizi biliyorsunuz. Geçmiş dönemde belediye başkanı olduğumuz ilçe, engelsiz bir yerleşim yeri olsun diye çok çalıştık. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde de, koronavirüs nedeniyle yavaşlayan bir takım hizmetlerimiz, önümüzdeki dönemde yeniden hız kazanacak. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgili de önemli hizmetler gerçekleştireceğiz” dedi.
ATATÜRK’E LAYIK EVLATLAR YETİŞTİRİN
Adana’da koronavirüsle mücadelenin başarılı olmasının ön önemli nedeninin insanların kurallara büyük oranda uyması olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, nikaha katılanların da sosyal mesafe kurallarına uymasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Zeydan Karalar, çiftin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına layık evlatlar yetiştirmesi temennisinde bulundu ve mutluluk diledi.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS