GSB Spor Okulları açıldı

GSB Spor Okulları açıldı
GSB Spor Okulları açıldı

ADANA,(DHA)- GENÇLİK ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen, 1 Temmuz’da başlayacak olan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılış töreni Menderes Spor Salonu'nda düzenlendi.
Açılış törenine Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ASKF Adana Şube Başkanı Ahmet Bozan, Gençlik Spor Şube Müdürleri ve İlçe Müdürleri katıldı. Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz döneminde 30 farklı branşta ücretsiz spor eğitimi verilecek. Adana’nın dört bir yanındaki on binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşacak. Özellikle çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayacak, yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları kapsamında Aikido, Atıcılık, Atletizm, Badminton, Bisiklet, Bocce, Basketbol, Boks, Cimnastik, Dart, Fitness, Futbol, Güreş, Hentbol, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Özel Sporcular, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Wushu, Yelken ve Yüzme branşlarında eğitimler verilecek.
Törende açılış konuşmasını yapan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar başarının disiplinli çalışmada yattığına vurgu yaparak, "2020-2021 eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile çocuk ve gençlerimizi spora kanalize etmek, sporu sevdirmek, boş zamanlarını doğru değerlendirmelerini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve belki de gelecekteki olimpiyat sporcularının keşfini sağlamak amacıyla 30 ayrı branşta hizmet verecek olan Gençlik Ve Spor Bakanlığı Spor Okullarımızın açılış törenini sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Pandemi sonrasında çocuklarımızın ve gençlerimizin spora yönlendirmeleri fiziksel ve sosyal gelişimlerine çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okulları'nda alanında uzman antrenörlerin koordinesinde beden eğitiminin yanı sıra birçok değerler eğitiminin de verildiğini kaydeden Müdür Çintimar, "Çocuklarımızın öz güven sahibi, sağlıklı birer nesil olarak yetiştirilebilmesi için bu tür kurslara sadece yaz aylarında değil yıl boyunca devam etmekteyiz. Bu tatil günlerinde çocukların sosyalleşmesi, arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesi ve özgüvenlerini kazanmaları bakımından bu tür kurslar çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda açmış olduğumuz Gençlik Ve Spor Bakanlığı Spor Okullarının, spor yapan çocuklarımızın vatanına, milletine hayırlı birer genç olması, toplum hayatına katılan sağlıklı bireyler olması yolunda önemli bir basamak olmasını diliyor, çocuklarımız sporla büyüsün, spora erişimi olmayan çocuk kalmasın diyerek,  bu süreçte spor okullarımızda faaliyette bulunacak antrenör ve sporcu gençlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.
Ayrıca törende bir sporcu tarafından İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a Türk Bayrağı hediye edildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS