Koronavirüse karşı vatandaşa psikolojik destek hattı

Koronavirüse karşı vatandaşa psikolojik destek hattı
Koronavirüse karşı vatandaşa psikolojik destek hattı

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların koronavirüsten olabildiğince korunması, mağdur vatandaşlara destek olunması ve halkın bilgilendirilmesi için çalışmalar aralıksız sürüyor. Belediye ekipleri, zor günlerde kendisini iyi hissetmeyen vatandaşlar için de, 6 uzmanın hizmet verdiği Psikolojik Destek Hattı oluşturdu. 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında bir yandan insanların toplu halde bulunduğu hemen her noktada dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürmesini sağlarken, bir yandan da  genel durumdan dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarını çözme noktasında uygulamalar başlatıyor.
Başkan Zeydan Karalar, halkın koronavirüse karşı bilinçlenmesini sağlamak için 1 milyon broşür bastırarak valilikle birlikte kentin çeşitli noktalarındaki billboardlara afiş astırdı.
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞIN ALIŞVERİŞİ ZABITADAN
Başkan Zeydan Karalar, koronavirüse karşı en riskli yaş grubunda yer alan ve sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üzeri vatandaşlara alışverişlerinde destek olmaları için zabıta ekiplerini görevlendirdi. ALO 153 Çağrı Merkezini arayıp konuyla ilgili taleplerini ileten vatandaşların, mağduriyetlerinin giderilmesi ve isteklerinin yerine getirilmesi için titizlikle çalışan zabıta ekipleri, şu ana kadar çok sayıda Adanalının sorununa derman oldu. Alışverişini yaptıracak kimsesi bulunmayan ve 65 yaş üzeri olduğu için sokağa çıkamayan vatandaşların talepte bulunmaları halinde, tutanakla para alıp alışveriş yapan zabıta ekipleri, istenilen malzemeyi kapıya kadar getirip teslim ediyor.
FIRSATÇILARA DENETİMLER SÜRÜYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, esnaf denetimlerini de sürdürüyor. Zabıta ekipleri, kolonya, hijyen ve temizlik malzemeleri başta olmak üzere, bazı fırsatçıların fahiş fiyatlarla satış yapmalarını engelleme yönündeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Zabıta ekipleri, koronavirüsünden korunma yöntemlerinin, konuyla ilgili doğru ve yanlış bilinenlerin bulunduğu broşürleri ise halka her platformda dağıtıyor.
EVDE KAL ÇAĞRISI
Ayrıca vatandaşlara evlerde kalmalarının kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından olumlu sonuçları nedeniyle, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sesiyle, mobilize megafondan 'Evde kal' çağrısı yapılıyor.  Büyükşehir Belediyesi’nin zor günlerdeki bir diğer hizmetiyle yaşananlar nedeniyle psikolojisi olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik, 'Sesinizi duyan biri var' mesajıyla psikolojik destek hizmeti vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi iş birliğiyle oluşturulan ve 6 uzman psikoloğun yer aldığı ekip, ruhsal açıdan kendisini iyi hissetmeyen ve desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara hizmet veriyor. 
SOKAK HAYVANLARINA YİYECEK
Adana Büyükşehir Belediyesi, kent halkının virüsten korunması ve genel problemlerin etkilediği dezavantajlı grupların mağduriyetlerini azaltmak için çalışırken, nispeten boşalan sokaklarda yiyecek sorunu yaşayan sokak hayvanlarına da mama dağıttı. Belediye ekipleri, bazı ilçe barınaklarından yaşanan yiyecek sorununu azaltmak için de, ilçelere takviye mama göndermeye başladı.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS