Kurtardığı sokak kedisini sahiplendi

Kurtardığı sokak kedisini sahiplendi
Kurtardığı sokak kedisini sahiplendi

ADANA,(DHA)- ADANA'da, Merve Özçetin yaralı halde bulduğu sokak kedisini Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi ettirdi. Özçetin tedavisinin ardından, kediyi sahiplendi. 
Alparslan Türkeş Bulvarı’nda yürüyen Merve Özçetin, yol kenarında kedinin hareket edemediğini fark etti. Hayvanın yanına giden Özçetin, sağ ön patilerinin kırık olduğunu fark etti. Yaralı kediyi alan Özçetin, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi'ne götürdü. Tedaviye alınan kedi, kısa sürede sağlığına kavuşturuldu. Sokakta yürürken kedinin sesini fark ettiğini ve buraya yöneldiğinde yaralı kediyi gördüğünü söyleyen Merve Özçetin, "Kediyi hemen özel aracımızla Adana Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdik. Burada veteriner hekimler sokak kedisini tedavi altına aldılar. Daha sonra tekrar gelerek sokak kedisinin durumu hakkında yetkililerden bilgi aldım. Sağlık durumu gayet iyi, Adana Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimlerine teşekkür ederim. Ayrıca kediyi sahiplenmek istiyorum" dedi.
Sokak kedisinin ilk incelemelerinde sağ ön ayağında kırık tespit ettiklerini dile getiren Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Ramazan Özdemir ise, bakıma muhtaç kedinin ayağına tıbbi müdahale yapılarak, eski sağlığına kavuşturulduğunu söyledi.
'SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN'
Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı olarak 7 gün 24 saat anlayışı ile hizmet verdiklerini dile getiren Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Yakan, "153 hattımıza gelen yaralı veya acil hasta hayvan ihbarı anında değerlendirme altına alınarak, hayvan hasta nakil araçlarımız ile alınıp barınağımıza getirilmekte. Yaralı veya hasta hayvanlarımıza burada tıbbi müdahale ve bakım hizmetleri verilmektedir. Ayrıca rutin olarak da sokak hayvanlarımız toplanıp kısırlaştırma işlemleri ile bakımları yapıldıktan sonra tekrar doğal hayata bırakılmaları devam etmektedir. Doğal ortamda hayatlarını devam ettiremeyecek olan hayvanları ise barınağımızda sürekli olarak misafir ediyoruz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar'ın talimatları doğrultusunda şehrimizdeki tüm sahipsiz, güçten düşmüş hayvanlara hizmet veriyoruz ve yine şehrin birçok noktasında sivil toplum örgütleri ile beraber beslenme odakları kuruyoruz. Hayvanlarımızı sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sahiplendirme yapıyoruz. Vatandaşlarımız satın almasınlar sahiplensinler" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS