Seyhan'da kantin denetimleri sıklaştırıldı

Seyhan'da kantin denetimleri sıklaştırıldı
Seyhan'da kantin denetimleri sıklaştırıldı

ADANA, (DHA)- SEYHAN Belediyesi, öğrencilerin sağlıklı gıda tüketimini sağlamak amacıyla okullardaki kantin, yemekhane ile okul yakınlarındaki büfelerin denetimlerini artırarak sürdürüyor. 

Son günlerde okul kantinlerinde satıldığı iddia edilen sağlıksız ve çocuklar için tehlikeli olabilecek ambalajlarla ilgili yaşanan olaylardan sonra Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı gıda mühendisleri eşliğinde okulların kantinlerindeki denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri evrak ve işleyiş olarak denetlerken, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nde görevli gıda mühendisleri ise gıdaların kalitesi, son kullanma tarihi ve sunum şekli bakımından kontrolden geçiriyor. Kontrollerde ayrıca satışa sunulan gıda maddelerinin muhafaza, sergileme ve sunumu gözlemlendi.

UYARILAR YAPILDI

Denetimlerde enerji içecekleri, aromalı, gazlı içecekler, yapay soda, yağda kızartmalar, cipsler ve mısır çerezleri gibi ürünlerle ilgili kontroller de yapılarak bu gibi ürünlerin satışının yapılmaması için gerekli uyarılar yapıldı. Ayrıca 'şırınga çikolata' olarak tabir edilen ürünlerin kantinlerde satışının yapılıp yapılmadığına yönelik kapsamlı kontroller gerçekleştirildi. Kontroller sırasında söz konusu ürüne rastlanmadı. Çocukların güvenli gıdaya ulaşmasını sağlayabilmek amacıyla yapılan denetimlerde, kantin işletmecilerinin mevcut kanun, yönetmelik ve genelgelere uygun faaliyet göstermeleri hakkında bilgilendirildi. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS