Seyhan'daki ibadethaneler temizlendi

Seyhan'daki ibadethaneler temizlendi
Seyhan'daki ibadethaneler temizlendi

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Covid-19 salgını döneminde vatandaşların ibadetlerini sağlıklı ve temiz koşullarda gerçekleştirebilmeleri için ilçedeki ibadethanelerin temizliğini düzenli olarak sürdürüyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevrenin insanların en temel haklarından biri olduğu anlayışı ile 96 mahallede, her gün üç vardiya halinde ve 24 saat esasına göre, cadde ve sokaklardan yaklaşık 800 ton çöp topluyor. Müdürlük bünyesindeki 'El Ekipleri' iki vardiya halinde 07.00-23.00 saatleri arasında cadde ve sokakları süpürüp temizlerken, 'Pazar Ekipleri' de Seyhan’da kurulan açık ve kapalı semt pazarlarının atıklarını toplama, süpürme, dezenfekte edilip, çamaşır suyu ile yıkama işlemlerini gerçekleştiriyor.
er gün iki mahallede tam donanımlı temizlik hizmeti veren 'Hazır Ekipler' ise süpürge çalışması, mıntıka temizliği, moloz kaldırma, yol kenarlarında ve boş arsalarda büyümüş otların temizlenmesi ve bazı sokaklarda yıkama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Ayrıca ilçe genelinde çevreye ve boş alanlara gelişigüzel atılan moloz, ağaç dalı, koltuk, çekyat, halı gibi atıklar da yine Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından toplanıyor.
'Sosyal Tesisler Temizlik Ekibi' Seyhan’da yaşayan farklı inançlara sahip vatandaşların ibadetlerini temiz ve sağlıklı koşullarda gerçekleştirebilmeleri için ilçe genelindeki cami, cemevi, kiliseler,  ziyaretler, Kuran kursları ile öğrenci yurtları, müze ve külliye gibi kurumların da temizliğini düzenli olarak gerçekleştiriyor.
Covid-19 salgınının bitmediği gibi yeni varyantlarla daha da büyüdüğünü dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, salgın döneminde temizlik ve hijyenin çok daha önemli hale geldiğini kaydetti. Başkan Akay, “Cami, cemevi, kiliselerde ibadetler kalabalık kitleler halinde yapıldığı için bu alanların temizliği daha da önem taşıyor. Müslüman, Hristiyan, Alevi, Sünni gibi hiçbir ayrım yapmadan her vatandaşımızın ibadetini sağlıklı ve temiz bir ortamda yapabilmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS