Seyhan’dan özel tiyatrolara destek

Seyhan’dan özel tiyatrolara destek
Seyhan’dan özel tiyatrolara destek

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi, pandemi nedeniyle perdelerini kapatmak zorunda kalan 3 özel çocuk tiyatrosunun oyunlarını Dünya Tiyatrolar Günü’nde izleyiciyle buluşturacak.
Seyhan Belediyesi’nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uzun süre perdelerini açamayan özel tiyatrolara ve emekçilerine yönelik desteği 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde de sürecek. Kentte faaliyet gösteren 3 özel çocuk tiyatrosu, 27 Mart Cumartesi ve 28 Mart Pazar günü yapılacak gösterimlerle özledikleri sahneye ve seyircilere kavuşacak.  
Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen program kapsamında, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde saat 13.00 ve 16.00’de sahnelenecek oyunlarda, 700 kişilik salonda salgın nedeniyle 200 seyirci kabul edilecek. Oyunları izlemek isteyenler kültür merkezi gişesinden alacakları ücretsiz davetiyeyle oyunu izleyebilecek. Salgın nedeniyle  kısıtlı sayıdaki davetiyelerden temin edemeyen tiyatroseverler oyunları Seyhan Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak izleyebilecek.
SALGIN KOŞULLARINA UYGUN ÖNLEMLER ALINACAK
Ateşleri ölçülüp, Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulamaları gerçekleştirilen ve maske kontrolleri yapılan seyirciler, birer koltuk boş bırakılarak düzenlenen oturma planı doğrultusunda, biletlerindeki sıra numarasındaki koltuklara oturarak oyunu izleyebilecekler. 27 Mart Cumartesi günü, saat 13.00’te Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Düşler Bahçesi” adlı oyunu, saat 16.00’da ise ‘Adana Gösteri Sanatları Merkezi Çocuk Tiyatrosu’nun “Manolya Kasabası” oyunu sahneye konulacak. 28 Mart Pazar günü de saat 13.00’te ‘Kaktüs Sanat Merkezi’ oyuncuları “Bremen Mızıkacı” adlı oyunu, saat 16.00’da da ‘Tiyatro Gülse’ oyuncuları “Kurbağa Prens” adlı müzikli çocuk oyununu sahneleyecek.
‘SANATI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, her daim sanatın ve sanatçının yanında olduklarını ifade etti. Başkan Akay, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’  sözlerine atıfta bulunarak, “Toplumsal yaşam için büyük önem taşıyan tiyatrolarımızın salgın döneminde yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Seyhan Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edeceğiz. Bu zor günleri dayanışmayla hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS