Seyhan'dan satranç şöleni

Seyhan'dan satranç şöleni
Seyhan'dan satranç şöleni

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Ödüllü Satranç Turnuvası, hafta sonu 2 gün süren yarışmalarla tamamlandı.

Seyhan Belediyesi Yeşilyurt çok amaçlı tesislerinde gerçekleşen turnuvaya Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Mersin, Ankara, Antalya, İstanbul, Malatya, Afyon, Sivas başta olmak üzere 15 ilden 450 sporcu katıldı. Katılım sayısı itibarıyla Adana’da son yıllarda düzenlenen en büyük yerel organizasyon olan Seyhan Belediyesi 1. Ödüllü Satranç Turnuvasının açılış gününe Başkan Akif Kemal Akay da katıldı. Yarışmacılara başarı dileyen Başkan Akay, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’un dediği gibi ‘Cumhuriyeti yaşatacak olan sizlersiniz’. Gelecek sizlerin elinizde. Düzenlemiş olduğumuz turnuva, doğru düşünüp doğru karar vermeniz ve ileriyi görmeniz açısından fayda sağlayacaktır" dedi. 

Başkan Akay sembolik olarak turnuvanın ilk hamlesini yaptı. 450 sporcu 2 gün boyunca A, B ile 8 yaş ve altı, 10 ve 12 yaş kategorilerinde kıyasıya yarıştı. Turnuvanın ikinci günü yapılan yarışmaların ardından kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödüller ve hediyeler, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ı temsilen Başkan Yardımcısı Selçuk Özkök ve Spor Müdürü Nesrin Olgun Arslan tarafından verildi.


KATEGORİLERİNDE İLK ÜÇE GİREN SPORCULAR ŞÖYLE;


A Kategorisi


1-Kutay Sakmak


2-Ahmet Fazıl Gülenç


3-Fahed Sokany


B Kategorisi


1-Halil İbrahim Erçen


2-Emirhan Hanoğlu


3-Yusuf Çapar


12 Yaş ve Altı Kategorisi


1-Ata Arda Çağlar


2-Cumali Efe Gökçe


3-Beray Karatiken


10 Yaş ve Altı Kategorisi


1-Kerem Arda Gözen


2-Heval Yapıcı


3-Ömer Ata Uzunay


8 Yaş ve Altı Kategorisi


1-Görkem Ünsal


2-Ilgın Deniz Eroğlu


3-Senem Gül Başsarı


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS