Seyhan’dan üretime ve istihdama katkı

Seyhan’dan üretime ve istihdama katkı
Seyhan’dan üretime ve istihdama katkı 

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak faaliyete başlayan Dikim Evi ve Çok Amaçlı Akkapı Spor Kompleksi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay tarafından törenle açıldı.

Düşler Atölyesi olarak başlayan daha sonra geliştirilerek yapılan yeni binaya taşınan Dikim Evi ve Akkapı Spor Kompleksi’nin açılışına, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Seyhan Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Orhan Sümer, CHP Seyhan, Yüreğir, Çukurova İlçe Başkanları, gençlik kolları ve kadın kolları başkanları ile yöneticileri bölge muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
MUHTAR NELİ’DEN AKAY VE KARALAR’A TEŞEKKÜR 
Açık alanda pandemi şartlarına uygun gerçekleştirilen törende ilk olarak söz alan Akkapı Mahallesi Muhtarı Zihni Neli, Dikim Evi'nin mahallelerinde olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Neli “Özellikle spor kompleksinin gençlerimizi spora teşvik ettiğini görmek bizleri sevindiriyor. Başkanlarımız Karalar ve Akay’a hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
TOPUZ: 'EKONOMİK VE SOSYO-KÜLTÜREL BİR TESİS' 
CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Orhan Sümer’in selamlama konuşmasının ardından konuşan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, “Hem ekonomik anlamda hem sosyo-kültürel anlamda artılarına şahit olacağınız bu tesislerin açılmasına katkı veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Seyhan Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Birlik ve beraberlik içinde hizmetlerin artmasını diliyorum” diye konuştu.
AKAY: TEMEL DÜŞÜNCEMİZ, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEDİR
Açılışı gerçekleştirilen tesislerin sosyal belediyecilik anlayışının bir örneği olduğunu aktaran Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise “Bizim belediyecilik anlayışımızın temel noktası üreten belediye, istihdam yaratan belediye, kaynak yaratan belediye ve sonunda paylaşan belediye anlayışıdır” dedi.
Hizmette sürekliliğin önemine dikkati çeken Başkan Akay, şöyle devam etti:
“Yapılan hizmetlerin sürekli ve kalıcı olması bizim temel felsefemiz olmuştur. Bu temel felsefe içerisinde bugüne kadar belediyecilik hizmetini sürdürmeye çalıştık, aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Özellikle aynı düşünce ve sosyal belediyecilik anlayışıyla bunu devam ettirebilirsek bu da günün sözcüğü ile 'sürdürülebilir' olursa kalıcılığı ve sonuçları daha etkin olacaktır.  Aslında bizim düşüncemizin temelinde 'Atatürkçü düşünce' yatıyor. Bu düşünceyle ‘Türkiye’de yapamayacağımız hiçbir şey yok niçin biz yapmıyoruz’ deyip bunu yaşam içerisine gerçekleştirmek bizim temel düşüncemiz olmaya devam ediyor.”
'HİZMETTE SÜREKLİLİĞİ SAĞLADIK'
Dikim evi ve spor kompleksinin Zeydan Karalar döneminde başladığını ve kendi dönemlerinde tamamlanarak hizmete sunulduğunu belirten Başkan Akay şunları söyledi:
“Düşler Atölyesi olarak bir kiralık yerde başlayan bu çalışmanın temeli benden önceki belediye başkanımız tarafından atılan binada devam edecekti. Biz 'süreklilik' düşüncesiyle bunu devam ettirme noktasında olduk. Aynı şekilde spor tesisimiz de öyle. Şu anda spor kompleksi, çok sayıda öğrencinin ve gencimizin yararlandığı bir okul haline geldi. Dikim evinde üretilen kıyafetleri personelimiz için üretiyoruz. Aynı zamanda Karataş gibi kardeş belediyelere de küçük katkılar sunuyoruz. Umuyorum önümüzdeki dönemde büyükşehir belediyesi ve diğer belediyeler de bizlerden yararlanırlar. Biz her alanda sürdürülebilir olmaya devam edeceğiz. Birbirimizi tamamladığımız zaman sürekliliği yani Atatürkçü düşünceyi takip etmiş olacağız.”
KARALAR: 'BİZDE YANDAŞ YOK VATANDAŞ VAR'
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise açılışta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Seyhan’ın güneyinin yıllarca ihmal edildiğini, Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde de kuzey- güney farkının azalması için gayret gösterdiğini anımsatan Başkan Karalar, “Bu bölgeler unutulmuştu. Buraya özel ihtimam göstermemiz gerekiyordu. Sanki burada insan yoktu. O zamanlar bize ‘güneyden çıkmıyor’ diyorlardı. Bu bölgelerde imar sorununu çözdük, doğalgazı getirdik, Semt pazarını kurduk ve asfalt serdik. Peki, biz buraya hizmet ettik de başka yere hizmet götürmedik mi? Karataş’a hizmet ettik, orası konuşuldu. Saimbeyli’yi, Pozantı’yı, Feke’yi, Pozantı’yı Aladağ’ı unuttuk mu? Hayır. Her yere hizmet götürüyoruz. Çünkü biz insanları bölgesine, ırkına, siyasetine göre ayırmayız, Bizde yandaş yok vatandaş var. Bu tesisi tamamlanmasını sağlayan Başkan Akay’a çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından dikim evi ve çok amaçlı spor kompleksinin açılışı gerçekleştirildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS