Seyhan'ın Bilgi Evleri artıyor

Seyhan'ın Bilgi Evleri artıyor
Seyhan'ın Bilgi Evleri artıyor

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi’nin Bilgi Evi sayısı Gezici Bilgi Evi ile birlikte dokuza ulaştı. Yüz yüze eğitime geçişin ardından, Bilgi Evlerinin hizmet anlayışı da gençlerin güncel ihtiyaçlarına ve günün koşullarına uygun olarak yeniden yapılandırılarak belediyenin diğer hizmetleriyle bütünleştirildi. 
Pandemi döneminde Yeşilyurt, Fatih ve Yeşilyuva mahallelerindeki taziye evlerinin bir bölümünü Bilgi Evlerine dönüştürerek, gençlere uzaktan eğitim olanağı sağlayan Seyhan Belediyesi, İstiklal, Yeşilevler, Mıdık, Gülbahçesi ve Dağlıoğlu Bilgi Evlerini de hizmete açtı. Bilgi Evi sayısı Gezici Bilgi Evi ile birlikte dokuza çıktı.
Pandemi döneminde uzaktan eğitim odaklı hizmet veren Bilgi Evlerinin, yüz yüze eğitime geçişle birlikte hizmet anlayışı yeniden yapılandırıldı. Gençlerin ve çocukların derslerine çalışıp, üniversite sınavı, KPSS ve diğer sınavlara hazırlanabildiği Bilgi Evlerinde çeşitli kurslarla hem gençlerin ve çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunuluyor hem de eğitimdeki açıklarını kapatmalarına yardımcı olunuyor.
SPORTİF, DİJİTAL VE TEKNOLOJİK DESTEK
Ayrıca ücretsiz olarak sunulan çay, kahve, atıştırmalık ve çorba ikramlarıyla gençlerin ve çocukların sağlıklı beslenmelerine de destek veriliyor. Bilgi Evlerine devam eden çocuklar ve gençler bir yandan Spor Müdürlüğü bünyesindeki Spor Okulları’ndaki kurslardan yararlanırken bir yandan da tiyatro, sinema, kültür ve doğa gezilerine, seminerlere, koro, drama, halk oyunları çalışmalarına katılabiliyorlar. Yetenekli gençler ise İnovasyon Merkezi’ne yönlendiriliyor. Burada dijital teknoloji olanaklarından yararlanan gençlerin, düzenlenen kurslarla becerilerinin geliştirilerek üretime dönüştürülmesine aracılık yapılıyor. Seyhan’ın eski köylerindeki okulları ziyaret eden Gezici Bilgi Evi ile okuma etkinlikleri düzenleniyor, katılımcı öğrencilere de kitap armağan ediliyor.
GELECEĞE YATIRIM
Koronavirüs pandemisi sonrasında dünyanın yeniden şekilleneceğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, en büyük ekonomik gücün ise bilgi olacağını söyledi. Akay, “Seyhan Belediyesi olarak gençlerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını, donanımlı, birikimli bireyler haline gelmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bilgi Evlerimizde gençlerimiz ders çalışıp sınavlara hazırlanma olanağı bulurken bilgiye nasıl erişeceklerini de öğreniyorlar. Bir diğer amacımız da gençlerimize düşünmeyi öğretecek bir sistemi yaşama geçirmek. Z kuşağı olarak adlandırdığımız gençlerimiz teknolojiyi çok iyi kullanıyor. Gençlerimizin bu yeteneklerini üretime de dönüştürmek istiyoruz. Bilgi Evlerimize gelen yetenekli gençlerimizi İnovasyon Merkezi’mizdeki faaliyetlere yönlendiriyoruz. Burada daha fazla dijital teknolojik olanaklarla buluşuyorlar. Gençlerimizi doğru yönlendirip, fikri, irfanı ve vicdanı hür nesiller yetiştirerek geleceğe yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS